Zprávy

Jak uspořádat virtuální šťastnou hodinu s přáteli nebo rodinou

Posledních několik týdnů bylo ve znamení děsivých zpráv a ohromujících informací o novém koronaviru. A i když vím, že zůstat doma je nejlepší způsob, jak udržet sebe i ostatní v bezpečí, budu první, kdo přizná, že společenský odstup je těžký. Chybí mi interakce s kolegy během dne (všichni teď pracujeme z domova), chybí mi návštěva posilovny (je zavřená) a opravdu mi chybí popracovní happy hours s přáteli. Pokud nejste zvyklí být sami, sezení doma bez vnější lidské interakce se může podepsat na vašem duševním zdraví.

Naštěstí žijeme v době, kdy nám technologie mohou mnohé z těchto nedostatků pomoci překlenout. Jistě, nemohu být fyzicky se svou rodinou nebo přáteli, ale mé večery jsou nyní vyplněny telefonáty a videochaty. Je snazší než kdy jindy uskutečnit čtyřsměrný videohovor s blízkým okruhem přátel nebo uspořádat virtuální happy hour se svými spolupracovníky, když skončí pracovní den doma.

Protože existuje mnoho způsobů, jak zůstat ve spojení, sestavil jsem seznam svých oblíbených systémů videohovorů, které mi pomáhají zůstat ve spojení s přáteli a rodinou. Všechny jsou zdarma a mnohé z těchto platforem rozšířily své služby v souvislosti s novým koronavirem. Ať už tedy pořádáte šťastnou hodinku nebo ranní schůzku u kávy, domluvte si čas schůzky a začněte si povídat tváří v tvář.

Související položky

Nejlepší pro virtuální filmové večery: Netflix Party

I když nechodíme na večeři nebo na happy hour, obvykle večer pozvu přátele, abychom se podívali na film nebo se podívali na nějaký seriál. Naštěstí existuje snadný způsob, jak si zachovat filmové večery, i když se společensky distancujete. Netflix Party je rozšíření pro Google Chrome, které umožňuje všem sledovat film nebo seriál najednou a má funkci chatu, takže můžete diskutovat o dějové linii v reálném čase, stejně jako byste seděli vedle sebe na gauči.

Nejlepší pro virtuální Happy Hours: Skype

Stáhněte si zdarma mobilní nebo počítačovou aplikaci Skype a nechte každého, aby si doma před začátkem hovoru připravil vlastní koktejl. Protože můžete videochatovat až s 50 lidmi najednou, můžete prostřednictvím aplikace uspořádat intimní happy hour s přáteli nebo celou virtuální party.

Nejlepší pro setkání s přáteli: FaceTime

V USA je v současné době více než 100 milionů uživatelů iPhonu, což znamená, že připojení přes FaceTime je snadnější než kdykoli předtím. Systém videohovorů je zabudovaný v zařízeních Apple, což znamená, že setkání s přítelem tváří v tvář je stejně snadné jako telefonování. Do jednoho hovoru přes FaceTime můžete přidat až 32 lidí, takže není důvod, proč se neozvat celé skupině přátel. FaceTime s kamarádem můžete použít, když máte doma pauzu na oběd, nebo ho virtuálně vzít s sebou na procházku kolem bloku.

Nejlepší pro děti: Zoom

Aplikace Zoom funguje podobně jako Skype, přičemž jeden videohovor je časově omezen na 40 minut, což z ní činí skvělou volbu pro děti s omezeným množstvím času stráveného u obrazovky. Společnost Zoom tento týden také oznámila, že rozšíří bezplatné služby pro učitele a studenty, kteří nejsou ve škole, což usnadní udržení běžného režimu i doma. Pomozte svým dětem připojit se k online výuce nebo jim pomozte zorganizovat virtuální hraní s kamarády.

Nejlepší pro volání rodiny: Portál Facebook

Portál od Facebooku je relativně nové zařízení s mottem „Když tam nemůžeš být, tak se tam cítit“, což je vzhledem k množství lidí, kteří jsou nyní uvězněni doma, příznačné. Zařízení vypadá jako iPad, ale má zabudované funkce Alexa a chytrou kameru, která vás bude sledovat při pohybu po místnosti, což je ideální pro volání vnoučatům s velkou energií. Můžete ho také používat k chatování při každodenních činnostech; pokud nemůžete pozvat rodinu na večeři, můžete si s nimi alespoň povídat, zatímco si připravujete domácí jídlo. Samotné zařízení sice není zdarma (ceny začínají na 129 dolarech), ale ve skutečnosti ho musí mít jen jedna osoba, protože s ním můžete volat na chytrý telefon nebo počítač prostřednictvím aplikace Facebook Messenger.

Nejlepší pro hovory velkých skupin: Google Hangout

.

Používání aplikace Google Hangouts je jedním z nejjednodušších způsobů, jak se spojit se skupinami přátel nebo rodinou, které mají kombinaci produktů Apple a Android. Na rozdíl od aplikace FaceTime (která je kompatibilní pouze mezi lidmi s produkty Apple) lze aplikaci Google stáhnout do jakéhokoli zařízení. A protože umožňuje videohovor nebo hlasový hovor až se 150 lidmi najednou, můžete si do chatu přidat libovolný počet lidí (i když si nejsem jistý, jestli mám v seznamu kontaktů vůbec 150 lidí).