Zprávy

Utah podzimní listí

Tyto barvy jsou jako z knihy Dr. Seusse. A kde je najdete, je naprosto překvapivé!

Když se řekne „podzim“, pravděpodobně se vám hned vybaví latté s dýňovým kořením, vyřezávání lucerniček, příjemné svetry a měnící se barvy listí na stromech. Pro většinu lidí to znamená červené, oranžové a žluté listí, nikoli chladnější odstíny, jako je fialová a modrá.

Krajina v okolí lyžařského střediska Snowbasin v severním Utahu vás donutí zapomenout na to, co jste si mysleli, že víte o barvách podzimu. Kameraman Justin McFarland zachytil pomocí dronu pohledy z výšky na horké růžové, fialové a modré barvy v údolí Ogden Valley v Utahu. I když tyto barvy mohou vypadat jako květy, nejsou to květy – jsou to listy!

Díky vydatným srážkám letošního léta se podzimní listí chystá na svůj nejlepší rok. To platí zejména pro severovýchodní státy, a proto je tato cukrová vata v Utahu takovou lahůdkou pro západ. Také toto video bylo pořízeno v době největšího rozkvětu podzimního listí, který trvá od konce srpna do konce října.

Mnozí přirovnávají nádherné barvy k cereáliím Fruit Loops, cukrovinkám a scéně z knihy Dr. Seusse Lorax. Ať už je to jakkoli, my prostě musíme říct: Matko přírodo, nezasloužíme si tě.