Zprávy

Zrušený festival tulipánů věnuje komunitě seniorů stovky květin

Po několika dlouhých měsících, které strávili v úkrytu, se obyvatelé newyorské komunity pro seniory dočkali sladkého překvapení. Na začátku tohoto roku vysadili v nedalekém Mohonk Mountain House 20 000 tulipánů 70 různých odrůd, aby se připravili na druhý ročník tulipánového festivalu. Když byl festival zrušen kvůli omezením způsobeným koronavirem, tým Mohonk Mountain House chtěl, aby se lidé mohli těšit z květin, a tak daroval stovky čerstvých květů Woodland Pond, domovu pro seniory v New Paltz ve státě New York.

Pro budoucí návštěvníky festivalu vytvořil Mohonk Mountain House virtuální prohlídku tulipánů, která se uskutečnila v posledním květnovém týdnu a v současné době je ke zhlédnutí na jeho webových stránkách. Kate Weston Smileyová, členka rodiny zakladatelů Mohonk Mountain House, se však chtěla ujistit, že si někteří lidé budou moci květy vychutnat i ve skutečnosti.

Spolu se skupinou dalších čtyř žen sklidila stovky tulipánů a dopravila je k Lesnímu rybníku, aby se senioři mohli těšit z čerstvě nařezaných květin. Obrovské kbelíky tulipánů byly osobně doručeny do komunity a kromě rozmístění květinových vazeb po zařízení byl v prostoru pro setkávání postaven velký stůl s tulipány, aby si obyvatelé mohli vytvořit vlastní květinové kytice.

Desítky obyvatel si mohly sestavit vlastní aranžmá z tulipánů, které rozjasnilo jejich pokoje, a někteří dokonce doručili vázy s čerstvými květy přátelům a dalším obyvatelům.

A přestože v Mohonk Mountain House doufají, že příští rok na jaře bude festival úspěšný i osobně, jsou rádi, že si květy mohli užít ještě letos. „Jsme rádi, že se náš virtuální festival tulipánů stal pro obyvatele Woodland Pond radostnou slavností v reálném životě,“ říká Tom Smiley, výkonný ředitel Mohonk Mountain House.

Tento malý projev laskavosti měl pro seniory v komunitě velký význam a je připomínkou toho, že i v této stresující a nejisté době se dějí dobré věci.