Zprávy

Takto vás obchodník Joe podle psychologa nechá utratit více peněz

Kromě zřejmých věcí, jako je „vládne“.

Trader Joe’s si získává oddanost zákazníků jako žádný jiný obchod s potravinami. Ale není to jen proto, že mražené krůtí karbanátky jsou úžasně dobré (i když jsou), že oddělení sýrů je překvapivě levné (i když je) nebo že jim oprávněně nevadí, když si vezmete tři vzorky zdarma (i když nevadí). Ve hře jsou i jemnější věci.

Business Insider hovořil s psychologem o tom, čím přesně se společnost Trader Joe’s odlišuje, a ne vždy je to to, co byste očekávali.

Všimli jste si někdy, že je otevřena sekce mražených potravin – která je ve srovnání s většinou obchodů s potravinami velká, protože Trader Joe’s klade důraz na hotové potraviny – místo standardnější sekce? Barry Schwartz, psycholog, který se zabývá rozhodováním, řekl serveru Business Insider, že otevřený mrazák není náhoda. Dveře v typickém mrazicím oddělení brání prohlížení; může být těžké vidět, co se v mrazáku skutečně nachází, a tím, že se rozhodnete dveře otevřít, se vlastně zavazujete k rozhodnutí. Lidé v jiných obchodech s potravinami nemají tendenci si mrazicí část příliš prohlížet a místo toho si berou jen to, co už znají. Otevřený design Trader Joe’s usnadňuje prohlížení – a láká k němu.