Zprávy

To je americký oblíbený obchod s potravinami – nejsme příliš překvapeni

Vše souvisí s pověstí – a to i mezi zákazníky, kteří do obchodu nevkročili.

Ačkoli moderní zákazník často navštěvuje více než jen jeden obchod s potravinami, kde najde to nejlepší (například balené občerstvení v obchodě Trader Joe’s nebo levné produkty v Aldi), existuje jen jeden, který může být zvolen nejlepším obchodem v Americe – a my jsme nebyli překvapeni, když jsme se dozvěděli, který z nich získal tento titul na začátku tohoto roku.

Podle průzkumu společnosti Market Force získal řetězec Wegmans na severovýchodě země již potřetí za sebou titul nejoblíbenějšího obchodu s potravinami v Americe. A díky výsledkům nového průzkumu společnosti Harris Insights & Analytics nyní víme, proč je v Americe nejoblíbenější.

Více než 75 % amerických zákazníků se na začátku letošního roku vyjádřilo pro společnost Market Force, že nejraději nakupují ve společnosti Wegmans, ale průzkum společnosti Harris Poll se netýká jen obchodů s potravinami, ale více než 25 000 Američanů. Organizace, která za tímto průzkumem stojí, analyzuje názory veřejnosti na všechny obchody. Společnost Wegman’s je působivě prvním obchodem s potravinami, který se dostal do žebříčku 100 nejlepších společností podle Harris Poll. Umístil se hned za společností Amazon.com na druhém místě.

Mezi 11. prosincem a 12. lednem bylo dotazováno 25 800 nakupujících. Společnost Wegmans získala 82,75 bodu ze 100 možných. Supermarket získal nejvyšší ocenění také v různých kategoriích zprávy Harris Poll, včetně pracovního prostředí a společenské odpovědnosti, kde letos předstihl Whole Foods Market (který je známý svými osvětovými aktivitami).

„Společnost Wegmans si v naší studii trvale vede dobře, protože si uvědomuje, jak důležité je poskytovat výjimečnou zákaznickou zkušenost ve svých prodejnách,“ řekl časopisu Food & Wine Brad Christian, ředitel pro zákazníky společnosti Market Force. „Jejich prodejny jsou velké, příjemné a dobře zásobené a nabízejí širokou škálu speciálních potravin. Kromě toho však odvádějí skvělou práci při obsazování všech svých oddělení členy týmu, kteří jsou znalí a zapojují zákazníky, což vytváří příjemný zážitek, který je v myslích nakupujících odlišuje.“

Kromě společnosti Wegmans Harris Poll odhalil, že texaská společnost H-E-B Grocery získala v průzkumu těsně nad 81 % a třetím nejúspěšnějším supermarketem byl Publix se skóre 80,81 %.

Zbytek výsledků průzkumu Harris Poll se trochu liší od široce rozšířeného žebříčku Market Force, o kterém jsme se dozvěděli na začátku tohoto roku – ze všech supermarketů hodnocených pouze podle pověsti u zákazníků se na čtvrtém místě umístily Aldi a Trader Joe’s, za nimi Costco, na šestém Kroger a nakonec Whole Foods.

Je pravděpodobné, že ve svém okolí nemáte Wegmans – je to vlastně docela malý řetězec. Ve středoatlantickém regionu je roztroušeno necelých 100 poboček, z toho mnoho v New Yorku, New Jersey, Marylandu, Pensylvánii a Massachusetts. Ale vzhledem k nedávným oceněním by nebylo překvapením, kdyby se začal rozrůstat. Pokud vás zajímá, zda oblíbený americký obchod s potravinami otevírá pobočku ve vašem okolí, společnost Wegmans vede seznam všech svých nových a připravovaných prodejen přímo zde.

Tento článek se původně objevil na stránkách Cooking Light.

TENTO ČLÁNEK SE PŮVODNĚ OBJEVIL NA WEBU COOKING LIGHT BY ZEE KRSTIC