Zprávy

Silk právě oznámila svou vlastní značku ovesného mléka

Toto nemléčné mléko bude nyní mnohem snadněji k sehnání!

Pokud jste chtěli vyzkoušet ovesné mléko, ale nemohli jste ho sehnat, bude nyní mnohem dostupnější. Silk, značka oblíbená pro nemléčné alternativy mléka, jako je mandlové a sójové mléko, tento měsíc uvádí na trh tři různé příchutě ovesného mléka v obchodech s potravinami po celé zemi.

Ovesné mléko Silk se jmenuje „Oat Yeah“ a je k dostání v příchutích obyčejné, vanilkové a čokoládové. Všechny tři příchutě jsou veganské, takže až se dostane na pulty, bude to lahodně krémová nemléčná varianta, zejména pro ty, kteří jsou alergičtí na ořechy nebo sóju. A díky tomu, že ho vyrábí společnost Silk, bude pravděpodobně mnohem snazší ho sehnat než ovesné mléko značky Oatly, která ho zpopularizovala, ale v minulosti ho měla také nedostatek.

Místo toho, abyste na Amazonu platili 55,00 dolarů za baristickou verzi ovesného mléka Oatly (díky nedostatku), budou příchutě Silk k dispozici v obchodech jako Target, Walmart, Publix a Sprouts po celé zemi s doporučenou maloobchodní cenou 4,49 dolarů za půl galonu. Na pultech by se mělo objevit již tento měsíc, takže nebudete muset dlouho čekat, až ho vyzkoušíte na cereáliích, v kávě nebo jen tak ve sklenici.

Ovesné mléko však nepovažujte za dokonalou náhradu mléka mléčného, alespoň co se týče výživových hodnot. Ovesné mléko Silk má sice nižší obsah cukru a kalorií než 2% mléko (pouze 90 kalorií a 4 gramy cukru na šálek), ale také nižší obsah bílkovin – pouze 2 gramy na porci (mléčná mléka mají obvykle kolem 8 gramů).