Zprávy

8 trendů, které musíte vidět, abyste ukradli své oblíbené restaurace

Ty nejlepší restaurace neohromí jen vaše chuťové pohárky. Jídlo by mělo být působivým zážitkem pro všechny smysly, což znamená, že stejně důležité jako dokonalé menu je i dokonalé prostředí. Aby restaurace dokázaly vytvořit tu správnou estetickou atmosféru, často využívají nejnovější designové trendy ještě předtím, než se dostanou do domácností. Ať už se jedná o útulnou kavárnu v sousedství, nebo o luxusní brasserii inspirovanou francouzskou kuchyní, od svých oblíbených restaurací se můžete o designu interiéru hodně naučit. Požádejte proto obsluhu o krabičku s sebou: Těchto osm trendů v designu restaurací si budete chtít odnést domů.

1. Obývací dekorace

Obývací stěny jsou v současnosti jedním z nejčerstvějších trendů v restauracích. Mnoho restaurací vytváří tapiserie z listí pomocí vertikálních zahradnických technik nebo používá živé bylinkové stěny pro zajištění čerstvosti z farmy na stůl. Stejné nápady mohou oživit i váš domov. Vytvořte si vlastní živou sukulentní stěnu nebo jednoduše zavěste police a osázejte je oblíbenými pokojovými rostlinami v květináčích.

2. Vrstvené osvětlení

Z interiérů restaurací si odnášíme jeden důležitý poznatek: Osvětlení je všechno. Může okamžitě změnit náladu prostoru z útulné a intimní na jasnou a energickou. Vrstvěte zdroje světla – včetně stolních lamp, stropních svítidel a přirozeného osvětlení – a dosáhněte požadované atmosféry. Důležité je osvětlení, které dobře přechází z denního do nočního režimu, takže zvažte žárovky s inteligentní technologií pro další přizpůsobení, navrhuje Rochelle Hartiganová, vedoucí oddělení značky a reklamy ve společnosti GE Lighting. „Chytrá světla si můžete nastavit podle svých jedinečných potřeb – a nálad,“ říká. „Stačí ztlumit nebo zesvětlit, nebo dokonce změnit barvu na tu správnou, která odpovídá vaší náladě.“

3. Luxusní sedadla

Klíčem k příjemnému stolování je pohodlí. Vezměte si příklad ze špičkových restaurací a investujte do luxusního sezení. Hledejte nábytek se zaoblenými tvary a plyšovým čalouněním pro prostory, kde chcete relaxovat a chvíli zůstat, jako jsou jídelny a obývací pokoje.

4. Vzorovaná cementová dlažba

Cementová dlažba je snadno čistitelná a dostatečně odolná pro vysoce frekventované prostory a je nejlepší volbou pro podlahy v rušných restauracích. Ze stejných důvodů se dobře hodí i v domácnostech, jako jsou kuchyně a koupelny. Tyto dlaždice však nejsou oblíbené jen pro svou praktičnost. „Cementové dlaždice mají nyní také stylový faktor a staly se výraznými ústředními body v obytném prostoru,“ říká Erika Egede-Nissen, marketingová ředitelka společnosti Walker Zanger, přední společnosti zabývající se designem dlaždic a kamene. „Cementové dlaždice jsou dnes velmi umělecké.“ Vybírejte dlaždice s poutavými vzory a barevnými kombinacemi, aby se z vaší podlahy stal umělecký objekt.

5. Recyklované materiály

Restaurace mají mnoho způsobů, jak uplatňovat udržitelnost, včetně získávání produktů od místních dodavatelů a kompostování nebo snižování množství potravinového odpadu. Některé z nich podnikají kroky k ekologičnosti v ještě větším měřítku tím, že při stavbě používají stavební materiály šetrné k životnímu prostředí. Půjčte si toto ekologicky zaměřené myšlení při příští přestavbě domu a použijte materiály, jako je regenerované dřevo, recyklovaný kov a další produkty z udržitelných zdrojů.

6. Syté, syté barvy

Výrazné odstíny, jako je tmavě zelená, tmavě modrá a hořčicově žlutá, jsou v kurzu. Tyto intenzivní odstíny vytvářejí živou atmosféru, která je ideální pro restaurace i obytné prostory. Dokážou také zútulnit velké prostory, takže v místnosti, kterou chcete zútulnit, rozlijte syté barvy.

7. Smíšené styly

Pravidla designu byla stvořena k tomu, aby se porušovala, a restaurace stále častěji volí eklektičtější přístup. Striktní dodržování jednoho konkrétního stylu už není status quo ani v domácnostech. Tak do toho: Smíchejte moderní nábytek z poloviny století s textilem inspirovaným světem nebo pověste tradiční umělecká díla na stěny natřené trendovou barvou. Nečekané spojení vnese do obytných prostor vizuální zajímavost.

8. Prohlášení o vchodech a toaletních místnostech

Majitelé restaurací vědí, že první dojem je důležitý, zejména pokud jde o prostory, jako je vchod a toalety. Zkopírujte tento koncept a vybavte svůj vstupní prostor nebo toaletní místnost výraznými prvky, jako jsou grafické tapety, tvarované akcenty a kovové povrchy. Vzhledem k tomu, že tyto prostory mají relativně malou plochu, můžete s malou investicí udělat velký dojem.