Zprávy

Sestry pokračují v darování tenisek zdravotnickým pracovníkům v první linii

Služba Nurses Keep Going pomáhá zdravotnickým pracovníkům v celé zemi získat novou pohodlnou obuv.

Vzhledem k tomu, že zdravotní sestry bojují v první linii proti COVID-19 (koronavirové onemocnění 2019), mnohým z nich chybí osobní ochranné pomůcky i základní oděvní součástky potřebné během dlouhých směn. Právě to inspirovalo Ajóna Crumpa k založení projektu Nurses Keep Going, jehož cílem je darovat těžce pracujícím zdravotníkům tenisky.

Proto Crumpová, která žije v Bay Shore ve státě New York, požádala svou přítelkyni Lucille Bootmanovou, která pracuje v oblasti vztahů s veřejností, aby jí pomohla získat pro sbírku pozornost. Crumpová říká, že jakmile média o Nurses Keep Going napsala, začaly se dary jen hrnout. „V tu chvíli jsem si uvědomila, že budu potřebovat další pomoc,“ říká Crumpová. Nyní Crumpová, Bootmanová a tři další ženy pracují společně na organizaci sbírky Nurses Keep Going.

Tým dostává e-maily od sester nebo lidí, kteří je nominují na pár tenisek, a rozesílá je co největšímu počtu lidí. Crumpová říká, že boty poslali po celé zemi a obdrželi žádosti i z Kanady a Kolumbie. „Jsme v šoku z toho, jak se to rozrostlo,“ říká. „COVID-19 nezná hranice, takže my také ne.“

Původně Crumpová projekt nazvala Nikes for Nurses, protože má pár od této značky, který miluje, a chtěla dát své peníze společnosti, jejíž hodnoty se shodují s jejími. Některé sestry se však vyjádřily, že by měla zahrnout i jiné značky, a tak název změnila. Říká, že tým vybírá boty, které jsou pohodlné, stylové a cenově dostupné.