Zprávy

5 nejoblíbenějších renovací stojí mnohem víc, než si myslíte

Vlastnictví domu s sebou nese více nákladů než jen počáteční akontaci. V určitém okamžiku budete s největší pravděpodobností muset provést nějakou rekonstrukci. A přestože jsou renovace někdy zahrnuty do nákladů na koupi domu, majitelé domů se často rozhodnou provést tyto projekty až někdy později. Kolik přesně tedy stojí některé z nejoblíbenějších přestaveb?

Clever, platforma určená k propojení realitních makléřů, kupujících a prodávajících, nedávno provedla průzkum mezi 1 000 majiteli domů ohledně nákladů na bydlení po koupi. Výsledky odhalily nejen to, kolik lidé utratili za renovaci, ale také to, kolik si předem mysleli, že výdaje budou stát. A obě ceny se zřídkakdy shodovaly.

V průzkumu byli majitelé domů dotázáni, jaké rekonstrukce plánují v příštích pěti letech provést a jaké očekávají náklady. Pět nejoblíbenějších plánovaných renovací bylo:

  1. Zahradní úpravy
  2. Nová podlaha
  3. Přestavba koupelny
  4. Přestavba kuchyně
  5. Nová terasa nebo paluba

Majitelé domů si byli vědomi, a vlastně i poměrně správně, které renovace budou stát nejvíce. Odhadovali, že nejdražšími projekty bude přestavba kuchyně, následovaná novou palubou a poté přestavbou koupelny.

Majitelé domů se však spletli, pokud jde o skutečné náklady na tyto renovace. Majitelé domů například odhadovali náklady na novou podlahu na 1 985 dolarů, zatímco podle HomeAdvisoru jsou skutečné uváděné náklady 2 863 dolarů.

Odhady byly ještě nepřesnější, pokud šlo o renovaci kuchyně a koupelny. Majitelé domů odhadli náklady na rekonstrukci koupelny na 2 406 dolarů, ale podle zprávy HomeAdvisor o skutečných nákladech se blíží částce 9 723 dolarů. Pokud jde o renovaci kuchyně, majitelé domů správně předpokládali, že bude nejnákladnější z projektů, a to odhadem 4 773 USD. Skutečné průměrné uváděné náklady na renovaci kuchyně? Neuvěřitelných 22 134 dolarů – přibližně cena nového vozu Mini Cooper.

Zpráva připomíná, že vaše vysněná kuchyně může stát více, než očekáváte. Při plánování příští renovace nezapomeňte na rozumný rozpočet, abyste se nedostali do šoku z nálepky.