Zprávy

5 snadných způsobů, jak zvýšit užitečnost kontaktů na iPhonu

Ano, můžete Siri opravit výslovnost – a to není všechno.

Díky chytrým telefonům je dnes mnohem snazší udržovat přátelské vztahy, dolaďovat detaily nadcházející dovolené, ovládat chytré domácí technologie – ba dokonce se z nich stávají přenosné posilovny. Někdy však může být pro každodenní potřeby stejně užitečné vědět, jak co nejlépe využít skutečnou telefonní aplikaci iPhonu. Zde je pět velmi praktických způsobů, jak se efektivně vypořádat s běžnými problémy, jako jsou špatně vyslovená jména a zmeškané hovory.

Přidat obrázek

Aplikace Kontakty od Applu se snaží přebírat obrázky ze sociálních sítí, ale někdy se jí to nepodaří a zůstane vám jen nudný a nepersonalizovaný text jména volajícího. Takhle se ke své rodině a přátelům nechováte! Chcete-li přidat obrázek, otevřete v aplikaci Telefon seznam kontaktů – je to třetí karta ve spodní části obrazovky , vyhledejte kontakt, který chcete vyfotit, a klepněte na jeho jméno. Poté klepněte na tlačítko „upravit“ v pravém horním rohu. Na této obrazovce se v levém horním rohu zobrazí položka „přidat fotografii“. Snadno!

Okamžité opakované vytáčení

Ztratil jste hovor? Nebo potřebujete někomu zavolat zpět z jiného důvodu? iPhone má tajný systém opakovaného vytáčení, o kterém jste možná nevěděli. Otevřete aplikaci Telefon a v dolním panelu nástrojů stiskněte klávesnici – je to standardní číselná klávesnice. Stiskněte velké zelené tlačítko volání a automaticky se zobrazí vaše naposledy volané číslo. Opětovným stisknutím zeleného tlačítka hovor uskutečníte.