Zprávy

Nasměrujte své dítě Julie touto trendovou 14sekundovou výzvou na omeletu

Ať už jste kulinářský nadšenec, nebo domácí kuchař začátečník, pravděpodobně jste už slyšeli o mistrovském kuchařském umění Julie Childové. (A pokud ne, rychlý pohled do její knihy vás dožene.) A zatímco se schováváte na místě, je ideální čas osvojit si jednu z jejích specialit. Francouzská omeleta.

Minulý týden zahájila editorka The New York Times Emily Fleischakerová na Instagramu výzvu #JuliaChildChallenge tím, že se pokusila připravit francouzskou omeletu (nebo omeletu, pro francouzskou přesnost) přesně podle Childové (zdánlivě) jednoduché ukázky v epizodě pořadu The French Chef with Julia z roku 1963. Fleischakerová dokonce začíná své video stejným způsobem: „Právě uvidíte, jak se dělá francouzská omeleta“. Po rychlém zatřesení pánví (14 sekund od začátku do konce) je pokrm hotový. Ale je to opravdu tak snadné? V testovací kuchyni Better Homes & Gardens vědí, jak vařit vejce, a naši metodu přípravy francouzské omelety ovládají. Zde jsou naše tipy, které vám pomohou začít.

Klíčem k přípravě dokonalé francouzské omelety je správné vybavení a teplota. Ujistěte se, že používáte nepřilnavou pánev s rozšířenými stěnami, a rozpusťte 2 lžíce másla na středně vysoké teplotě. Když máslo začne pěnit, vlijte do něj 3 rozšlehaná vejce (vejce musíte rozšlehat vidličkou, dokud nebudou rovnoměrně promíchaná a nebudou na nich bílé nitky, ale nebudou zpěněná). Jednou rukou třeste pánví sem a tam, aby se vejce rovnoměrně vařila. Při třepání pánví doporučuje naše testovací kuchyně používat druhou rukou k neustálému míchání vidličku (proti poškrábání se hodí i jídelní hůlka nebo bambusová špejle). Jakmile jsou bílky hotové, opatrně pánev nakloněte a omeletu překlopte na talíř v pravém šéfkuchařském stylu. Možná bude trvat několikrát, než tuto techniku za pouhých 14 sekund zvládnete, ale alespoň budete mít připravenou chutnou snídani.

Nyní je řada na vás, abyste vyzkoušeli trendy recept. Poté, co na Instagramu označíte svůj recept #JuliaChildChallenge, označte své přátele a pak se pokuste zvládnout další kuchařské dovednosti Julie Childové sledováním všech 10 sérií pořadu pomocí doplňku PBS Living od Amazonu. Pak se můžete přesunout na další online kurz vaření nebo se vydat na relaxační virtuální procházku botanickou zahradou.