Zprávy

Je odvoláváno 29 000 liber klobásy Jimmyho Deana

Milovníci snídaňových párků, pozor: Společnost CTI Foods stahuje z trhu více než 29 000 kilogramů mražených párků Jimmy Dean z vepřového a krůtího masa. Podle Úřadu pro bezpečnost a kontrolu potravin amerického ministerstva zemědělství mohly být párečky kontaminovány kousky kovu.

Klobásy připravené ke konzumaci, které jsou předmětem stažení, byly vyrobeny a zabaleny 4. srpna 2018. Naštěstí stačí zkontrolovat mrazák pouze u jednoho výrobku:

  • 23,4oz. sáčky „Jimmy Dean Heat ‚n Serve Original Sausage Links Made with Pork & Turkey“ s datem spotřeby do 31. ledna 2019. Výrobek má rovněž kód případu A6382168 s časovým rozsahem razítka od 11:58 do 1:49.

Můžete také vyhledat číslo provozovny „EST. 19085“ na zadní straně obalu výrobku. Zboží zahrnuté do stažení bylo před distribucí do maloobchodních prodejen odesláno do provozovny v Tennessee.

Problém byl zjištěn 10. prosince, kdy byl úřad FSIS informován o pěti stížnostech spotřebitelů, kteří si stěžovali na kovové kousky v párcích (jéje!). Naštěstí nebyly hlášeny žádné případy onemocnění nebo zranění způsobené staženým salámem.

Vzhledem k tomu, že uzenina, která je předmětem stažení, má trvanlivost až do konce ledna, obává se FSIS, že spotřebitelé mohou mít tento výrobek ve svých mrazničkách. Zkontrolujte to nyní, a pokud máte nějaké balení stahovaného salámu, vyhoďte je nyní, abyste na to později nezapomněli.