Zprávy

Tato mezinárodní kuchyně byla právě zařazena mezi nejoblíbenější na světě

Průzkum mezi více než 25 000 lidmi ve 24 různých zemích určil nejoblíbenější světovou kuchyni.

Pizza a těstoviny jsou zjevně oblíbené po celém světě, protože podle nedávného průzkumu společnosti YouGov se italská kuchyně stala nejoblíbenější na světě. V rámci studie bylo dotazováno více než 25 000 lidí ve 24 různých zemích, zda ochutnali a vychutnali různé mezinárodní kuchyně. Na prvním místě se umístila italská kuchyně, přičemž v průměru 84 % lidí uvedlo, že italskou kuchyni vyzkoušelo a že jim chutná.

Získejte recept: Čerstvá rajčatová pizza s oreganem a mozzarellou

Není překvapením, že nejoblíbenějším jídlem je italské jídlo v Itálii.99 procent italských respondentů uvedlo, že jídlo své země ochutnalo a chutná jim. A Američané si italské jídlo vychutnávají ještě více, než je mezinárodní průměr – 88 procent Američanů odpovědělo, že jim italské jídlo chutná.

Pětici nejoblíbenějších kuchyní po italské uzavírá čínská kuchyně se 78 procenty, japonská kuchyně se 71 procenty a thajská a francouzská kuchyně se shodují na 70 procentech. Americká jídla jsou celosvětově o něco méně oblíbená, obsadila sedmé místo s 68 procenty mezinárodních respondentů, kteří uvedli, že je ochutnali a chutnají jim.

Milovníky ostrých jídel možná trochu překvapí, že se do první pětky nedostala mexická kuchyně. Ujišťujeme vás však, že se dostala do první desítky, a to hned za americkou kuchyni s 67 procenty na osmém místě.

Z 34 různých mezinárodních kuchyní, které byly zahrnuty do studie, se nakonec shodla nejméně oblíbená kuchyně na světě. Na posledním místě se bohužel umístila finská i peruánská kuchyně, přičemž v každé z nich pouze 32 procent respondentů uvedlo, že jídlo z každé země ochutnalo a chutnalo jim. Tyto výsledky je však třeba brát s rezervou – do průzkumu byli zahrnuti občané Finska, zatímco Peruánci nikoliv, takže je možné, že by peruánská kuchyně předstihla finská jídla, kdyby byli na své preference dotázáni také občané Peru.