Zprávy

5 způsobů, jak použít váš okamžitý hrnec pro více než jen rychlý recept

To, že jste si ji pořídili v sekci nádobí, neznamená, že je určena pouze na jídlo.

Schopnosti Instant Pot (a dalších multifunkčních hrnců) se zdají být prakticky nekonečné, ale nápady na recepty nekončí. Když jsme poprvé začali používat naše instantní hrnce, rádi jsme připravovali rychlá a chutná jídla, jogurty, a dokonce i tvarohový koláč! Když jsme se dozvěděli, že kromě přípravy jídla toho tyto elektrické tlakové hrnce umí mnohem víc, museli jsme se dozvědět víc. Zde je několik hacků pro Instant Pot, které jsme našli s využitím populárních elektrických tlakových hrnců, které nejsou určeny k jídlu – alespoň ne pro lidi.

Lotidové tyčinky

Suchý zimní vzduch je pro pokožku drsný. Cari z Your Beauty Blogu vyrobila v instantním hrnci pomocí roztomilých formiček (zde ve tvaru soviček) dávku domácího pleťového mléka. Takže místo tahání tuby s krémem stačí rozetřít tyčinku, aby byly ruce hedvábně hladké. Recept využívá přírodní ingredience, jako je kokosový olej – jeho vysoká tepelná odolnost pomáhá udržet pleťové mléko pevné , avokádový olej a heřmánkový čaj. Obsahuje také včelí vosk, který ze vzduchu nasává vlhkost a udržuje pokožku hebkou.

Sirup proti kašli

Autoři ze Školy tradičního vaření vymysleli lék, který pomocí instantního hrnce dokáže zázraky při otravném kašli. Čerstvé bylinky jako tymián a šalvěj působí protizánětlivě, zatímco citron a zázvor pomáhají posílit imunitní systém. Pokud vás léčba příznaků nachlazení přirozenou cestou bez použití umělých barviv zajímá, zkuste si doma vyrobit sirup proti kašli z instantního hrnce.