Zprávy

Zde je návod, jak rychle ochladit vaše nápoje

Zeptali jsme se odborníka, jak bleskově zchladit občerstvení.

Ať už slavíte zvláštní příležitost, odpočíváte po dlouhém dni, nebo jen chcete zakončit večer malým skleničkou na dobrou noc, existuje jen jedna věc, která může být stejně špatná jako to, že nemáte po ruce vybraný nápoj. (Ať už je alkoholický, nebo ne.) A to je nemít svůj nápoj vychlazený. Než se však spokojíte s vlažným mokem, přestaňte s tím, co si naléváte. Díky pomoci Colleen Weedenové, senior brand manažerky v testovací kuchyni Better Homes & Gardens, jsme pro vás shromáždili několik snadných způsobů, jak nápoje rychle zchladit.

Než se dostaneme k metodám, je vhodné znát ideální teploty pro různé nápoje. Americká asociace domácích pivovarníků uvádí, že obecně platí pravidlo, že všechny druhy piva by se měly podávat při teplotách od 38 do 55 °C. (I když přesné teploty se liší v závislosti na druhu piva.) Co se týče vína, WineSpectator.com také uvádí rozmezí pro podávání vína, které je 40 až 65°F. Podobně jako u piva závisí teplota na druhu vína. Americký úřad pro potraviny a léčiva však doporučuje udržovat v chladničce teplotu 40°F nebo nižší, což je pravděpodobně teplota, při které většina z nás své nápoje skladuje. Nyní vám poradíme, jak rychleji snížit teplotu nápojů na požadovanou osvěžující teplotu.

Zabalte vlhkým papírovým ručníkem

Trik, který se Weedenovi osvědčil, je metoda mokrého papírového ručníku. Stačí namočit papírovou utěrku, omotat ji kolem nápoje a dát ji do mrazáku. Ačkoli to vyzkoušela pouze s lahvemi vína (konkrétně prosecca), Weedenová říká, že tento nápad může fungovat s jakýmkoli plechovkovým nebo lahvovým nápojem. Pokud to zkoušíte s plechovkou limonády, Weedenová varuje, abyste ji pečlivě hlídali. Pokud ji tam necháte příliš dlouho, může se roztáhnout a explodovat. „Obvykle nechávám láhev vína v mrazáku asi 20 až 30 minut a vyndám ji s ideální vychlazenou teplotou na pití,“ říká Weeden.

Máčení v ledové lázni

Metoda s papírovou utěrkou funguje poměrně rychle, ale pouhé vložení nápoje do mrazničky ne. (Samozřejmě, že se nápoj nakonec zchladí, ale riskujete, že vám omylem zmrzne.) Weeden radí, abyste místo toho umístili plechovky nebo láhve do vany s ledem a nechali je tam jednu až dvě hodiny. Můžete to také udělat ve svém dřezu – stačí vložit zátku a naplnit ji ledem a studenou vodou. Ponoření do studené vody ze všech stran zchladí nápoje rychleji než pouhé vložení do mrazáku.

Uložení sklenic do chladničky

Pokud jde o ni samotnou, Weedenová je ráda připravená. V lednici má vždy několik sklenic s pivem, které jsou vychlazené a připravené k použití. Říká, že pokud se rozhodnete uchovávat sklenice v lednici, ujistěte se, že nejsou příliš křehké a nerozbijí se, pokud o ně někdo zavadí. Dodává, abyste byli velmi opatrní při nalévání vlažné tekutiny, protože prudké změny teploty mohou způsobit, že se netvrzené sklo rozbije.