Zprávy

4 záludné způsoby, jak Starbucks umožňuje utratit více peněz

Tyto jednoduché, někdy nenápadné strategie vás dostanou ke dveřím (a přimějí vás k tomu, abyste utrousili více peněz).

Velmi očekávané sezónní nápoje. Objednávky nápojů, které se párují se znameními zvěrokruhu. Rozvoz po celé zemi. Starbucks je chytrá nadnárodní korporace; neotevřete pobočky na každém rohu, aniž byste měli v rukávu nějaké triky. Některé z těchto triků jsou navrženy tak, aby přiměly zákazníky utratit o něco více peněz, než by jinak udělali. Ne vždy jde o to utratit 20 dolarů místo 2 dolarů; při objemu prodeje, který Starbucks má, je zvýšení o čtvrtinu obrovská věc. Zde jsou některé ze způsobů, jak Starbucks vytáhne z vaší peněženky o něco víc.

1. Skrytá malá velikost

Starbucks má, jak už každý ví, tři velikosti: tall, grande a venti. Nebo ne? Každý Starbucks má také čtvrtou variantu: short, která má 8 uncí. Krátkou variantu ale obvykle v nabídce nenajdete; musíte si o ni umět říct. Krátká varianta není o moc levnější než vysoká – často kolem 10 centů – ale tím, že nejmenší a nejlevnější varianta není v nabídce, se zákazníci snaží přimět k tomu, aby si vybrali více kávy, než by jinak chtěli.

Další důvod: existuje fenomén zvaný „zkreslení střední volby“, který se dá vysvětlit sám. Když lidé dostanou tři možnosti, často si vyberou tu uprostřed – teoreticky ani příliš velkou, ani příliš malou. Prostřední možností mezi velikostmi kávy Starbucks je, jak je prezentováno, grande, která je obvykle asi o 50 centů dražší než velikost tall. A nezapomeňte, že velikost tall je vlastně střední velikost.

2. Výběr limitované edice

Neexistuje žádný technický důvod, proč by Starbucks nemohl nabízet latté s dýňovým kořením po celý rok. Vždyť v něm není dýně a koření – muškátový oříšek, hřebíček, skořice – je běžně dostupné. Důvodem, proč ho společnost nabízí pouze sezónně, je přilákat lidi ke dveřím. Nemusíte být nutně pravidelnými zákazníky Starbucksu, ale tato dýňová kořeněná káva je k dispozici jen několik krátkých týdnů a spousta zákazníků se rozhodne si ji koupit, dokud to jde. Kdyby byla k dostání celoročně? Možná by nebyl takový tlak.

Od té doby společnost rozšířila sezónní nabídku na věci, které jsou k dispozici pouze po omezenou dobu, jako například Frappuccino s jednorožcem.

3. Robustní sekce Impulse Buy

Oddělení s impulzivními položkami je trik, který se běžně vyskytuje v obchodech s potravinami: při placení uvidíte výběr levných věcí, jako jsou mentolky a baterie, na které jste možná zapomněli – nebo jste je ve skutečnosti nikdy neměli v úmyslu koupit. Starbucks má totéž, ale jeho oddělení je robustní: sekce s hotovými jídly, nápoji a sendviči, je často hned vedle pokladny, spolu s obvyklým výběrem levnějších věcí, jako jsou sušenky a mentolky.