Zprávy

Seznamte se se ženou zdobící koláče, aby vypadala jako obaly na knihy

Stephanie Hockersmithová má dva hlavní koníčky: Čtení knih a pečení koláčů. Před několika lety ji napadlo spojit obojí a výsledek je nádherný. Pokaždé, když Hockersmithová čte novou knihu, přetvoří její obálku na koláč. Poslední rok dokumentuje jedlé výtvory na svém instagramovém účtu (příznačně nazvaném Pie Lady Books) a nejsme jediní, kdo je tím posedlý: Od té doby, co se svým koníčkem začala, získala přes 45 000 sledujících.

„Účet jsem si založila asi před dvěma lety, protože jsem chtěla mít místo, kde bych si mohla povídat o knihách, které čtu, a o koláčích, které peču, ale s „knižními koláči“ jsem si začala hrát až o rok později,“ říká. „Viděla jsem obálku knihy, kterou jsem chtěla recenzovat, a řekla jsem si: ‚Z toho by byl opravdu skvělý koláč.‘ A od té doby jsem se do vytváření knižních koláčů zamilovala.“

Za běžný týden Hockersmith přečte 3-4 knihy a upeče 4-5 koláčů s knižní tematikou. Všechno, co peče, je bezlepkové a k vytvoření složitých vzorů na povrchu každého koláče používá potravinářské barvivo a další těsto. „Byl to tak zábavný proces, sladit těsto na koláče s přesnými barvami obálky knihy, a vždycky jsem tak nadšená, když to vyjde přesně podle mých představ,“ řekla nám.

Vzhledem k tomu, že Hockersmithová recenzuje knihy a doporučuje je ze svého účtu na Instagramu, je pro ni důležité vybrat knihu, která je stejně krásná jako smysluplná. A přestože obálka obvykle tvoří velkou část toho, jak vybírá knihy, které představí, říká, že bude propagovat pouze knihy, které si skutečně zamilovala. „Slíbila jsem si, že se budu snažit uvádět jen knihy, které mě skutečně nadchnou nebo pro které jsem zapálená,“ říká. „Mám tendenci vybírat knihy, které představím, podle toho, jak moc se mi líbily, nebo jestli jde o autora nebo téma, kterému chci dát větší prostor. Čím víc se mi kniha líbí, tím víc mě při přípravě koláče inspiruje.“

Nejraději zdobí koláče z knih Dívka se zvučným hlasem od Abi Daré (17 dolarů, Target), Za pět let od Rebeccy Serle (19 dolarů, Target) a Takový zábavný věk od Kiley Reid (15 dolarů, Target), které jsme už přidali na náš seznam letní četby.

Všechny její jedlé výtvory jsou složitě vytvořeny z prvků, které se nacházejí na obálce knihy, ale Hockersmithová říká, že některé jsou časově náročnější než jiné. Řekla mi, že nejtěžším koláčem, který zatím vytvořila, byl její návrh obálky knihy Glennon Doyleové Untamed (23 dolarů, Barnes & Noble), na níž jsou desítky barevných disků a tvarů peříček ze světlé koláčové kůrky. Pokud vás to zajímá, kniha je stejně fantastická jako koláč: Nezkrotná jsem dočetla těsně předtím, než jsem dostihla Hockersmitha, a vřele ji doporučuji.

„Ten koláč jsem zdokonalovala několik hodin, ale jsem tak zamilovaná do toho, jak se povedl,“ říká.

Protože Hockersmithová hodně čte a peče, má doma obvykle několik koláčů. A i když to upřímně řečeno zní jako splněný sen, říká, že většinu zákusků ve skutečnosti rozdává rodině a přátelům, kteří si je vždy rádi vezmou z jejích rukou.

Co se týče jejího koníčku, který se stal virálním účtem na Instagramu, je Hockersmithová vděčná za veškerou podporu, které se jí dostalo. „Naučit se vytvářet krásné a chutné bezlepkové koláče bylo splněným snem,“ říká. „Je mi velkou ctí, že mám možnost každý den dělat to, co mě baví.“

Chcete-li se podívat na další její díla a sledovat nejnovější knižní doporučení, sledujte @PieLadyBooks na Instagramu nebo na její stránce na Facebooku.