Zprávy

Těchto 10 příjemných příběhů z roku 2019 stojí za další čtení

Vzhledem ke všem špatným zprávám, které se objevují téměř ve všech médiích, je snadné si myslet, že na světě zbývá jen málo dobrého. Ve skutečnosti lidé každý den dělají úžasné věci. Proto jsme se při přípravě na začátek nového roku (a nového desetiletí) zamysleli nad příběhy, které nám v uplynulém roce přinesly radost. V tomto seznamu najdete mladého zázračného háčkovatele, který získává peníze na charitu, organizaci, která daruje vánoční stromky pro příslušníky armády, stoletý manželský pár, který oslavil 82. výročí svatby, a další příběhy plné dobré nálady. Zde je 10 článků, které vám připomenou všechno dobré kolem nás.

Související položky

Fotografování inspirované časopisem Better Homes & Gardens

Samozřejmě milujeme vše, co souvisí s časopisem Better Homes & Gardens, ale když se k tomu přidá oklahomský pár Carol a Charlie Rutledgeovi, je to ještě lepší. Tato dvojice uspořádala focení podle vydání časopisu z roku 1929, aby oslavila 64. výročí svatby a pomohla místnímu květinářství rozjet podnikání. Výsledkem je sbírka nádherných snímků, které si manželé mohou navždy uchovat.

Přečtěte si ji: Inspirováno vintage BH&G: Jsme nadšeni fotografiemi tohoto páru k 64. výročí svatby

Mladá háčkovatelka, která dělá rozdíl

O Jonahu Larsonovi jsme poprvé slyšeli na začátku roku, když jsme na Instagramu viděli jeho působivé háčkovací dovednosti. V listopadu pak naši pozornost upoutal znovu, když začal tuto platformu sociálních médií využívat k pomoci ostatním. Jedenáctiletý podnikatel z Wisconsinu vytvořil sadu háčkovaných čepic a za každou prodanou čepici jde 20 % výtěžku organizaci Roots Ethiopia, která pomáhá zlepšovat školy a vzdělávat děti v zemi.

Přečtěte si ji: Tento jedenáctiletý háčkovací zázrak se stal virálním a nyní vybírá peníze na charitu

Fur-ever Friends

Každý potřebuje malou pomoc od svých přátel – dokonce i zlatí retrívři. Poté, co jedenáctiletý Charlie přišel kvůli glaukomu o zrak, si jeho majitelé Adam a Chelsea Stipeovi ze Severní Karolíny přivedli domů čtyřměsíčního společníka jménem Maverick. Ti dva jsou nyní nejlepšími přáteli a rádi si spolu hrají. „Je milé vidět, jak spolu vycházejí a užívají si jeden druhého,“ říká Chelsea.

Přečtěte si ji: Slepý zlatý retrívr dostal vlastního slepeckého psa a je to tlapkově dokonalá partie

Útulná ručně vyráběná ptačí hnízda

Carolina Waterfowl Rescue se sídlem v Charlotte přijímá v březnu během hnízdní sezóny přibližně 3 000 mláďat, což znamená, že potřebuje hnízda. Přestože organizace každoročně vznáší stejnou prosbu, v roce 2019 se jejich prosba stala virální a lidé darovali tisíce ručně vyrobených pletených a háčkovaných hnízd. Podle toho, jak vypadá toto spokojené mládě, se zdá, že útulné výtvory byly velmi oceněny.

Přečtěte si ji: Ručně pletená hnízda pro mláďata ptáků přicházejí po prosbě skupiny záchranářů ze Severní Karolíny

Dary na vánoční stromek

Vánoce mohou být pro příslušníky vojenských jednotek daleko od jejich rodin obtížné, ale díky organizaci Trees for Troops se mohou cítit trochu víc jako doma. Program daruje živé vánoční stromky na více než 75 amerických vojenských základen po celém světě. Letos darovali více než 17 000 stromků. Nezapomeňte na tuto charitativní organizaci pamatovat i v příští sváteční sezóně.

Přečtěte si ji: Stromy pro vojáky doručí vojenským rodinám 17 000 vánočních stromků

Zachraňte želvy

Jsou inovativní lidé a pak je tu Tracy Belleová, zakladatelka organizace Wildthunder Wildlife & Animal Rehabilitation & Sanctuary v Independence ve státě Iowa. Vytvořila způsob, jak opravit prasklé želví krunýře pomocí různých předmětů, včetně zapínání podprsenek. Poté, co Belleová požádala o dary na Facebooku, začala dostávat podprsenky a nyní může být zachráněno více želv.

Přečtěte si ji: Tato nezisková organizace z Iowy používá darované podprsenky k opravě želvích krunýřů

Sbírka karet pro stoletého veterána

Přečtěte si ji: Tento veterán obdržel ke svým 100. narozeninám více než 35 000 přáníček

Rodinné focení inspirované filmem

Coloradská fotografka Rachel Perman každoročně pořádá pro své děti narozeninové focení. Její pětiletý syn Elijah se rozhodl, že při focení ukáže svou lásku k filmu Vzhůru do oblak, a přizval si na pomoc prarodiče Richarda a Caroline Bainovy. Fotografie ukazují prosté radosti života: opravdovou lásku v dospělosti a radost v dětství.

Přečtěte si ji: Příběh tohoto rozkošného focení s názvem „Up“ vás zahřeje u srdce

Životní láska

Mnozí sní o tom, že zestárnou se svou láskou po boku. Pro Willieho a D. W. Williamsovy ze Severní Karolíny je to realita. Manželé v dubnu oslavili sté výročí a prozradili své tajemství trvalého manželství: Buďte na sebe hodní.

Přečtěte si ji: On má 103 let, ona 100 let a právě oslavili 82 let manželství

Dapper Shelter Dogs

Co mají společného motýlci a psi? Jsou to dvě oblíbené věci Dariuse Browna. Dvanáctiletý chlapec z Newarku v New Jersey proto založil organizaci Beaux and Paws, která rozdává motýlky – které Brown sám vyrobil – psům z útulků, aby jim pomohla k adopci. „Pomáhá to psovi vypadat nápadně, velmi atraktivně,“ vysvětluje. „Pomáhá jim to najít navždy milující domov.“

Přečtěte si ji: Chlapec vytvořil motýlky pro zvířata z útulků, aby jim pomohl k adopci