Zprávy

Zdarma online zahradnické třídy, které vám pomohou zasadit zeleninu, květiny a další

Zatímco zůstáváte doma a společensky se distancujete, abyste se vyhnuli šíření COVID-19, možná budete mít více času na zahradě. A teď, když je jaro, je ideální čas pustit se do sázení! Abyste se dozvěděli, jak přesně začít, nabízí řada organizací bezplatné online kurzy zahradničení a právě teď některé z nich dokonce na omezenou dobu poskytují některé své placené kurzy zdarma. Tyto kurzy se mohou hodit zejména v případě, že jste začátečník, který potřebuje zjistit základy pro úspěšné pěstování zahrady na poprvé, ale existuje i spousta možností pro zkušenější zahrádkáře, kteří se chtějí naučit něco nového.

Úvod do zeleninového zahradnictví

Vždycky jste se chtěli stát mistrem zahradníkem? Tyto programy připravují dobrovolníky, kteří pomáhají svým komunitám tím, že je učí vědě a technikám zahradničení, a díky Oregonské státní univerzitě si můžete zdarma vyzkoušet jejich 12-ti kurzový program online. Zelinářská část jejího cyklu Master Gardener je nyní otevřena všem zájemcům o výuku základů a do konce dubna je zdarma (jen zeleninová část stojí obvykle 45 dolarů). Čtyř- až šestihodinový kurz zahrnuje informace o výběru místa pro zeleninovou zahradu, tipy pro výsadbu a o tom, jak rozpoznat a řešit běžné problémy s chorobami a škůdci. Kurz je k dispozici na vyžádání, takže můžete začít kdykoli a pracovat vlastním tempem.

Jak založit ekologickou zeleninovou zahradu

Alison je online vzdělávací web s přibližně 1 500 bezplatnými kurzy, včetně fotografování, líčení a úvodu do učení nového jazyka. My jsme si všimli jejího kurzu o ekologickém pěstování zeleniny, který trvá 2 až 3 hodiny a seznámí vás se základy pěstování potravin bez syntetických pesticidů a hnojiv. Existují moduly o pěstování konkrétní zeleniny, včetně mrkve, zelí a špenátu, takže pokud vás zajímá jen několik druhů zeleniny, můžete přeskočit a podívat se na videa o jejich pěstování.

Jak založit první zahradu

Začátečníci, kteří chtějí poprvé v životě založit novou zahradu, se mohou podívat na bezplatný online kurz Garden Tutor. Kurz se zabývá základy zahradničení, včetně toho, jak si vybrat místo pro zahradu, vybrat rostliny, vytvořit plán zahrady a vysadit a udržovat novou krajinu. Celý kurz zabere asi 2 až 3 hodiny a na jeho konci budete mít veškeré znalosti potřebné k založení své vůbec první zahrady.

Všeobecná témata o zahradničení

Až do 9. dubna nabízí Bluprint neomezený přístup ke stovkám svých online kurzů zdarma (obvykle je potřeba předplatné 7,99 USD/měsíc). Pro zahrádkáře jsou k dispozici stovky možností. Některé z kurzů trvají více než hodinu, například vytvoření jedlé zahrady, a vedou je odborníci (například zahradní spisovatelka Ellen Ogdenová, mistryně zahradnice Jenny Petersonová a zahradní expert a autor Doug Green), zatímco některé části trvají jen 15 minut, například jak vysadit zahradu v kontejneru. Průvodci pěstováním květin, prořezáváním a zahradním designem jsou jen některá z témat, která můžete prozkoumat.