Zprávy

Zdarma aplikace pro fitness a duševní zdraví k použití doma

Zvedněte ruku všichni, kdo cítíte, že stres, úzkost a všechny ty zdrcující pocity jsou zesílené. Ano, i my máme ruce nahoře. Pandemie koronaviru nás všechny zanechala v nejistých a bezmocných myšlenkách a s tím spojené sociální odloučení a práce z domova nás všechny zanechala v mimořádně ztuhlých nohách a zádech. Jak ale udržet mysl a svaly v pořádku, když je tělocvična zavřená? Pokud vám počasí přeje, můžete vyrazit na venkovní stezky (jen si dejte pozor na to, abyste se vyhnuli ostatním sportovcům!) nebo se můžete obrátit na svůj telefon či počítač. Ano, opravdu.

Tyto kanály a aplikace na YouTube jsou bezplatné a snadné způsoby, jak si rozproudit krev v žilách a na chvíli odpoutat mozek od zpráv, a přitom zůstat v bezpečí a společensky vzdálený.

„Pravidelné cvičení sice není všelékem ani lékem, ale přináší mnoho výhod, zejména v obdobích nuceného omezení a sociálního odloučení,“ říká doktorka Stephanie Newmanová, psychoanalytička a psycholožka z New Yorku.

To proto, že endorfiny, hormony vylučované v mozku a nervovém systému, které aktivují opiátové receptory, zlepšují náladu a dodávají energii.

Když věnujeme jen několik minut denně cvičení, emocionálně se zresetujeme a vyčistíme si hlavu.

„Fyzický pohyb v době karantény poskytuje zásadní změnu tempa, odvádí pozornost od nepřetržitého zpravodajského cyklu a nabízí únik z vnějšího světa. Pokud si denně vyhradíme jen několik minut na cvičení, emocionálně se zresetujeme a vyčistíme si hlavu,“ dodává Newman. „Je také důležité pro podporu pevného spánku. Dobrý noční odpočinek nám pomáhá cítit se klidněji a má pozitivní vliv na náš emoční stav, zlepšuje nadhled a snižuje stres.“

Podívejte se na tyto kanály YouTube a stáhněte si tyto aplikace, které vám pomohou bojovat proti šílenství způsobenému koronavirem.

Aaptiv

Poslouchejte! Pokud nemáte rádi vizuální tréninky, vyzkoušejte tuto audio aplikaci, která je plná zvukových tréninkových programů vedených špičkovými trenéry. Každý týden přibývá více než 30 nových cvičení určených pro běh, chůzi, posilování, protahování, běhání a další.

Blogilates

Tato energická trenérka již více než 10 let píše na blog (odtud její název!) své domácí tréninky, aby ji fanoušci mohli následovat v její kondici. Zatímco nám se líbí výzva na zadek, milujeme protahování v posteli.

Klid

„Zhluboka se nadechněte,“ zní motto této meditační a spánkové aplikace, která má také praktický bezplatný kanál na YouTube s příběhy a meditacemi od takových osobností, jako jsou Lebron James, Moby a další.

POPSUGAR Fitness

3,65 milionu předplatitelů se nemůže mýlit. Tato bezplatná fitness videa, včetně jógy, tance a posilovacích/kardio okruhů, jsou seřazena podle stylu nebo délky, takže si můžete vybrat sestavu, která vám dodá endorfiny. t

Magazín SHAPE

Cvičení, tipy na sebevědomí, protahování… na tomto kanálu YouTube od našeho sesterského časopisu SHAPE máte o wellness postaráno.

Zastavte se, dýchejte a přemýšlejte

„Ahoj, jak se máš?“ Ne, to není balicí hláška, ale koncept této bezplatné meditační aplikace, která je navržena tak, aby nabízela personalizovaná řešení, která podpoří prostor mezi vašimi myšlenkami a vašimi reakcemi. V této neustále se měnící době je důležité dát si trochu milosti. Pomoci vám může vědomé dýchání a klidnější pohled na věc.

„Všímavost často označuje duševní stav vědomí, kdy se člověk soustředí na přítomný okamžik, klidně přijímá své pocity, myšlenky a dokonce i tělesné vjemy a opírá se o ně. Nemyslíte na něco jen tak mimochodem nebo něco cítíte, ale poznáváte to, sedíte s tím a přijímáte to,“ říká Newman.

Joga s Adriene

Klidný hlas a pohodové proudy instruktorky jógy Adriene vám pomohou začít nebo ukončit den v zenovém stylu. Nabízí také meditace pro chvíle vědomí uprostřed každodenního shonu.

„Cvičení meditace může pomoci vytvořit „mezery“ v reaktivitě, což může být užitečné při vycházení s lidmi, se kterými můžete být v karanténě nebo na uzamčení, zejména v tak stresujícím období,“ říká doktorka Dana Rose Garfinová, akademická psycholožka z Orange County v Kalifornii a odborná asistentka na Sue & Bill Gross School of Nursing na University of California v Irvine.

V době zvýšeného stresu je užitečné mít v arzenálu bezplatné služby, jako jsou tyto. Vyberte si jednu nebo vyzkoušejte všechny, abyste našli tu nejvhodnější.