Zprávy

Tento 2minutový trik vám může pomoci bojovat s chutí na jídlo

Podle nové studie byste měli zkusit potěšit svůj čich.

Všichni jsme vinni tím, že čas od času podlehneme chutím. A nepomůže ani to, když zavětříte nezdravé potraviny. Určitě jsme byli v pokušení vběhnout do pekárny a koupit si první sladkou pochoutku, kterou jsme viděli, když jsme šli kolem a zachytili vůni čerstvě upečených sušenek. Ale jak se ukazuje, trik, jak bojovat s chutí na jídlo, může spočívat v tom, že si dopřejete svůj čich.

Nedávná studie provedená na University of South Florida zjistila, že stačí dvě minuty cítit vůni požitkářského jídla, abyste uspokojili své chutě a sáhli raději po zdravější variantě. Výzkumníci zjistili, že poté, co účastníci po dobu dvou minut čichali k tradičně nezdravým potravinám (jako je pizza a sušenky), sáhli s větší pravděpodobností po zdravé variantě, například po kousku ovoce, místo po nezdravé.

Pro první test si výzkumníci vybrali jídelnu střední školy. U vchodu do jídelny postavili rozprašovače vůní (podobné difuzérům), u kterých se fronta studentů zastavila, než si šli vyzvednout oběd. První test ukázal, že studenti, kteří před výběrem oběda krátce přičichli k vůni pizzy, sáhli méně často po nezdravých potravinách ve frontě (jako jsou hranolky, zákusky, smažená jídla a párky v rohlíku) než studenti, kteří byli vystaveni vůni z jablka, nebo studenti, kteří nebyli vystaveni ani jedné vůni (a přesvědčit středoškoláky, aby si vybírali zdravější jídlo, nám připadá jako výhra!).

Podobné výsledky přinesla i studie provedená v obchodě s potravinami. Když zákazníci při nakupování cítili vůni, která není požitkářská (jahody), tvořily nezdravé potraviny v průměru více než 45 % jejich celkového nákupu. Když zákazníci při vybírání potravin cítili vůni sušenek, tvořily nezdravé potraviny v průměru něco přes 29 procent jejich celkového nákupu.

Při jiném testu byli účastníci v laboratoři vystaveni dvěma různým vůním a poté si měli vybrat svačinu. Někteří byli vystaveni vůni jahod, zatímco jiní cítili vůni sušenek. Podobně jako v první studii si účastníci, kteří byli vystaveni vůni sušenek po dobu delší než dvě minuty, častěji vybrali k jídlu jahody, zatímco ti, kteří cítili vůni jahod, častěji sáhli po sušenkách.