Zprávy

Tato webová stránka o prodeji nemovitostí je nejlepší způsob, jak nakupovat levné vinobraní

Nyní už ani nemusíte vycházet z domu, abyste se vydali na vinobraní. V tomto online obchodě s použitým zbožím začínají všechny nabídky na pouhém 1 dolaru.

Jsme to jen my, nebo i někdo jiný zažívá FOMO (strach z promeškání), když přijde na prodej nemovitostí? Dokonce nám závidí, když se přátelé z jiného města podělí o své historické koberce a nábytek.

Řešením této závisti je Everything But The House (EBTH) – online platforma pro prodej nemovitostí, kde můžete nakupovat použité zboží z celé země.

Na rozdíl od některých výprodejů pozůstalostí, kde je každá položka uvedena za určitou cenu, začíná EBTH každou nabídku na 1 USD. Ano, dokonce i perský koberec nebo historický armoire. Všechny aukce trvají 5-7 dní, takže máte až týden na to, abyste přihazovali na nepostradatelné umělecké předměty, dekorace, šperky, sběratelské předměty, spotřebiče a další.

Vintage guru Kim Daunisová a Natalie Papierová, které vlastní společnost Home Ec zabývající se interiérovým designem, doporučují EBTH pro online trhy. Jejich zkušenosti s vyhledáváním vintage zboží pro klienty z nich dělají odbornice na prodej pozůstalostí.

„Než začnete, mějte představu, jakou má daná věc cenu (nebo jakou cenu má pro vás),“ říká Kim. „Pokud nabídnete příliš nízkou cenu, riskujete, že o předmět úplně přijdete. Nejlepší radou je být férový a respektující.“

Stát se prodejcem pro EBTH je jednoduché. Stačí zavolat na bezplatnou konzultaci ohledně položek, které chcete prodat. Pokud budou vyhovovat pravidlům společnosti EBTH, přijedou k vám domů (ano, kamkoli) zástupci, aby ověřili pravost předmětů, které splňují podmínky, a každý předmět profesionálně vyfotografovali. Poté vaše předměty zveřejní k prodeji s podrobným popisem. Společnost EBTH se postará o platbu a dopravu a do 30 dnů vám pošle poštou šek.

Společnost EBTH samozřejmě prověřuje některé produkty prodávané na svých stránkách. Položky s velkým vstupným jsou často přezkoumávány odborníky, abyste věděli, že kupovaný kus je pravý. Přesto byste si před nákupem použitého zboží online měli udělat určitý průzkum. Dobrým začátkem jsou průvodci pro kupující na stránkách EBTH.

„Nebojte se ptát, abyste pochopili historii daného předmětu,“ říká Natalie. „Pochází tento kus z velké pozůstalosti? Pochází z nekuřáckého domu? Pokud se jedná o investiční kus, ujistěte se, že byl ověřen. Pokud si nejste jisti, vždy si vyžádejte další fotografie.“

Stejně jako u všech prodejců vintage zboží se ujistěte, že znáte pravidla pro vracení zboží. U společnosti EBTH se vrácení zboží nepřijímá.

Přestože společnost EBTH prodává téměř vše, co by vaše domácnost mohla potřebovat (dokonce i auta!), existuje jedna věc, o které i odborníci tvrdí, že byste si měli koupit raději novou než použitou.

„Rádi kupujeme nové měkké zboží, jako jsou polštáře a přikrývky,“ řekl Kim. „Zejména při nákupu online je těžké určit, zda se dá zboží vyčistit, nebo zda má zápach, který se nedá odstranit.“

Pokud s vintage nakupováním teprve začínáte, Kim a Natalie mají oblíbenou věc, kterou při hledání vintage zboží nikdy nevynechají: mosazné doplňky.

„Tento typ kousků se hodí do všech stylů, od tradičních až po eklektické, a zároveň vnese do vašeho stylingu na poličce trochu rozmarnosti,“ řekla Natalie. Jsme prodáni. Je čas začít přihazovat!