Zprávy

Světy se minulý týden srazily s pouštní sněhovou bouří

Zprávy

Je to jako z apokalyptického filmu – zasněžené kaktusy a písečné duny s bílými čepičkami. Taková byla realita jihozápadních států, jako je Arizona, Nevada a Kalifornie, v uplynulém týdnu. Podivné počasí na jihozápadě je jen jedním z mnoha přírodních úkazů, které v posledních týdnech ovládly Instagram, vedle vzácného „ohnivého pádu“ v Yosemitech a jablek duchů z únorového polárního víru.

Všude bylo vidět mimořádné vystoupení: Na horách pár kilometrů od pláže v Malibu se objevil lehký sněhový poprašek, stejně jako na poušti v jižní Kalifornii. Las Vegas vidělo první sníh po deseti letech a Toskánsko po šesti letech. Ve Flagstaffu napadly rekordní tři metry sněhu. Na horách v celém regionu napadlo ve vyšších polohách několik metrů sněhu.

Během těchto vzácných sněhových bouří není divu, že se lidé zastavovali a fotili. Kombinace pouštních tvarů a rostlin s nečekanými bílými vrstvami sněhu vytváří úchvatné fotografie.

Kaktusy opuncie a saguary vyčnívající ze sněhu dodávají této horské krajině nečekanou krásu. Snímek byl pořízen v pohoří Superstition Mountains východně od Phoenixu v Arizoně.

V národním parku Joshua Tree v jižní Kalifornii napadla bílá sněhová pokrývka. Ikonické náladově vyhlížející stromy Joshua vypadají úžasně s bílými čepičkami na konci každé větve. Můžeme si také promluvit o tom západu slunce?

Je úžasné, jak odlišně může stejné místo vypadat během pouhých 24 hodin. Tento arizonský turista pořídil stejný snímek s odstupem jednoho dne, aby ukázal, jak se po bouři poušť vzpamatovala – druhý den bylo opět 60 stupňů a vše roztálo, jako by sníh nikdy nebyl.

V kaňonu Red Rock v Mohavské poušti nedaleko Las Vegas napadlo několik centimetrů sněhu, který zcela pokryl nízký zelený porost na úpatí. Tento Instagrammer zachytil mraky a foukající sníh obklopující hory.

Obyvatelé Las Vegas i turisté žasli nad sněhem na celém Stripu. Mnozí instagramisté pořídili snímek ikonického nápisu Las Vegas, ale na této noční fotografii světlo nápisu rozzáří padající sněhové vločky.

Na seznam nepředvídatelných událostí letošní zimní sezóny přidejte „pouštní sněhovou bouři“. Co přijde příště?

Adblock
detector