Zprávy

Cestujte Skalnatými horami na novém vlaku s vínem v Coloradu

Vezměte své kamarádky! Letos v létě není cílem dámských výletů číslo jedna Napa – je to Colorado. Poznejte to nejlepší, co vinařská oblast Skalistých hor nabízí, s vlakem Wine Train Colorado na železnici Rio Grande Scenic Railroad. Zpáteční jízda nabízí jídlo, pití a neuvěřitelné výhledy, které si nebudete chtít nechat ujít.

Vyhlídková jízda vlakem, která poprvé vyjede 21. června, vede údolím San Luis Valley a vyjíždí z města Alamosa ve státě Colorado. Na trase uvidíte z velkých oken vlaku jižní část Skalistých hor. Každá dvouhodinová jízda vyjíždí v 18 hodin, takže se těšte na dechberoucí západy slunce.

A krajina je jen jednou z výhod. Každá vstupenka za 59 dolarů zahrnuje nabídku tří chodů na malém talíři, k nimž je doporučeno párování s vínem, takže můžete na své cestě ochutnat několik druhů. Zjednodušte si to s podnosem s hrozny, sýry a ovocem nebo si pochutnejte na ratatouille na crostini. A ano, v nabídce je i dezert. Navíc jsou na palubě připraveni prodavači vína, kteří vám zodpoví všechny dotazy týkající se coloradských vín.

Možná se ptáte: „Proč Colorado?“ Podle časopisu Wine Enthusiast Magazine je Colorado jednou z deseti nejlepších vinařských destinací na světě. Díky jedněm z nejvýše položených vinic na světě jsou coloradská vinařství na vzestupu – ve státě je více než 140 výrobců vína.

Jízda vlakem je skvělá i pro milovníky historie. Zatímco po celém světě se staví vysokorychlostní vlaky, tento zachovává dávný způsob cestování. Železnice stále používá historická železniční zařízení a cestující si užívají výhled z historických kupolových vozů. Vraťte se do minulosti díky tradiční železniční dopravě s bílým plátnem a sedadlům první třídy.

Po skončení jízdy mohou hosté ochutnat ještě více vín v degustační místnosti v Alamose. Mezi dostupné odrůdy patří bílý pinot noir 2016, cabernet franc 2015 a Gewurztraminer 2015, kterému se v období svátků často přezdívá „krocaní víno“.

Vinařský vlak Colorado bude jezdit každý pátek a sobotu až do 24. srpna. Neumíme si představit lepší záminku pro víkendový výlet než krásné výhledy, dobrou společnost a spoustu vína!