Zprávy

Tady je to, co ventil ve vašem sáčku s kávou ve skutečnosti dělá

Přemýšleli jste někdy, proč má váš sáček na kávu takovou malou dírku? Je tam z důležitého důvodu a může vám pomoci zjistit, jak čerstvá je vaše káva.

Pokud jste si někdy prohlíželi sáčky s kávou v obchodě s potravinami nebo při čekání ve frontě v kavárně, možná jste si všimli, že většina z nich má malý otvor nebo plastový ventil poblíž horní části sáčku. Možná si neuvědomujete, že tento ventil ve skutečnosti hraje důležitou roli při udržování čerstvosti a skvělé chuti kávy, která leží v regálu. Jakmile zjistíte, k čemu slouží, můžete jej dokonce použít k určení toho, jak čerstvá je káva, kterou jste si vyzvedli.

Když se káva poprvé sklidí, vůbec nevypadá jako tvrdá, hnědá, pražená zrna, na která jsme zvyklí. Kávová zrna ve skutečnosti rostou v luscích, které mohou být světle zelené, žluté nebo dokonce jasně červené – celá nádoba s nimi vypadá trochu jako mísa cherry rajčat. Zrna, ze kterých vaříme kávu, jsou uvnitř a zpočátku jsou většinou bezbarvá. Procesem pražení se zbarví do tmavě hnědé barvy a jsou dostatečně tvrdá na mletí.

Proces pražení však mění nejen vzhled kávových zrn. Při pražení kávových zrn se začnou rozvíjet lákavé vůně, které si spojujeme s šálkem čerstvé kávy, a chemickou reakcí vzniká velké množství oxidu uhličitého. Část oxidu uhličitého se uvolňuje během pražení, ale ještě více se ho uvolňuje poté, co pražení skončí a kávová zrna odpočívají. Několik dní po pražení procházejí kávová zrna takzvaným „obdobím odplyňování“, a právě zde se objevují ventily a otvory, které vidíte na sáčku s kávou.

Během odplyňování se z kávových zrn nadále uvolňuje oxid uhličitý, což je dobré – toto uvolňování pomáhá zachovat chuť a aroma kávy. Odplynění však neprobíhá najednou. Zatímco nejvíce oxidu uhličitého se uvolňuje v prvních hodinách a dnech po pražení, kávová zrna mohou uvolňovat oxid uhličitý ještě několik týdnů po pražení (zejména tmavě pražená zrna, která se praží déle než ostatní druhy).

Káva je však obvykle nejlepší několik dní po upražení, což znamená, že kávovary nemusí nutně čekat na konec doby odplynění, aby mohly svou kávu uvést na pulty. Když se kávová zrna krátce po pražení zabalí do sáčku, budou uvnitř obalu nadále uvolňovat oxid uhličitý. Bez výstupního bodu se tyto plyny mohou uvnitř sáčku hromadit a způsobit jeho rozšíření nebo dokonce roztržení. Ventil umožňuje únik oxidu uhličitého, aniž by dovnitř pronikl kyslík nebo vlhkost, což obojí může způsobit, že káva rychleji vyčichne nebo se zkazí.

Ventil vám také pomůže určit, který sáček kávy si koupit. V průběhu času ventilem spolu s oxidem uhličitým uniká také aroma, takže jak káva stárne, její vůně se stává méně intenzivní. Chcete-li před koupí sáčku zkontrolovat, zda je čerstvý, můžete sáček lehce zmáčknout, aby se přes ventil uvolnil plyn. Silná vůně je dobrým indikátorem, že je sáček čerstvý, a pokud po lehkém stlačení necítíte moc vůně, pravděpodobně to znamená, že káva ležela na regále déle a nemusí mít tak silnou chuť.