Zprávy

Masivní Vánoce v červenci se výměna karet odehrává příští měsíc

Byly to dlouhé čtyři měsíce sociálního odloučení a ukrývání na místě, ale jedna organizace se snaží přinést tolik potřebnou vánoční náladu všem, kteří právě teď uvízli doma. Chronic Warrior Collective, sociální síť pro osoby s chronickým onemocněním, pořádá vánoční výměnu přáníček v červenci, aby lidem pomohla zvednout náladu v těchto zdrcujících časech. Pro lidi s chronickým onemocněním je prožívání celosvětové pandemie další vrstvou stresu vedle každodenních problémů. Podle Národní rady pro zdraví žije přibližně 40 % všech Američanů (což je více než 131 milionů) s chronickými zdravotními problémy.

Chronická onemocnění mohou zahrnovat různé druhy onemocnění od astmatu po cystickou fibrózu a mohou mít různé intenzity příznaků, které mohou ztěžovat každodenní život. Z tohoto důvodu se odhaduje, že každý třetí člověk s chronickým onemocněním bude trpět přidanou depresí, což je jeden z důvodů, proč kolektiv Chronic Warrior zahájil výměnu karet. Jsou snadným způsobem, jak se spojit s novými přáteli, ale nejsou časově ani fyzicky náročné.

S Denise Archillovou, zakladatelkou organizace Chronic Warrior Collective, jsme si povídali o tom, jak probíhající pandemie ovlivnila chronické bojovníky, jak se jim v organizaci s oblibou říká. Vysvětluje, že mnoho z těchto osob přišlo v posledních měsících o své podpůrné týmy kvůli nutnosti sociálního odloučení, úkrytu na místě a uzavření lékařských ordinací.

„Většina našich bojovníků již žije izolovaným životem, avšak tato celosvětová pandemie ještě umocnila jejich osamělost, úzkost, depresi a strach,“ říká. „Přesto nám všichni říkali, jak velkou útěchu jim přineslo už jen to, že jsme tu pro ně bez nátlaku a očekávání. Prostě byli připraveni, kdykoli nás potřebovali, a věděli, že v tomto těžkém období mohou najít nejen podporu a pochopení, ale také poskytnout podporu spolubojovníkovi.“

Vždycky je potěší, když vědí, že dělají něco pro někoho jiného.

Říká, že díky měsíční výměně přáníček nejenže dostávají povzbuzení, ale mnozí z nich také říkají, že možnost udělat totéž pro někoho jiného je jejich oblíbeným aspektem výměny. Vždycky je potěší, když vědí, že dělají něco pro někoho jiného,“ říká Archilla.

Funguje to takto: Do konce měsíce se zaregistrujete online (je to zdarma!) a 1. července budete spárováni se dvěma osobami: Jednomu z nich pošlete přání a druhý od vás přání obdrží. Požádáme vás, abyste poslali pouze jednu kartu, ale budete mít možnost zůstat v kontaktu, pokud se přátelství rozvine. Pokud jste se minulý měsíc přihlásili k odběru bezplatných přání Hallmark, je to skvělá příležitost k jejich odeslání. Nebo můžete využít naše tipy a obléknout DIY šnečí poštu pro sladké překvapení, které rozzáří poštovní schránku příjemce.

CWC pořádá organizované měsíční výměny karet od roku 2016: Začaly jako způsob, jak propojit osoby s chronickým onemocněním s novými přáteli a pomoci jim poslat si navzájem povzbuzení. Z původních 13 lidí, kteří si vyměňovali povzbudivé vzkazy, se stala skupina více než 1 000 účastníků z 22 zemí.

Ačkoli nemohla předvídat celosvětovou pandemii, když v roce 2016 začala s výměnou kartiček, Archilla je vděčná, že tolik lidí může v této době najít podporu a pozitivitu prostřednictvím jejího programu. „Přineslo mi obrovskou radost, že jsem začala něco tak malého a jednoduchého a vidím, jak to stále roste a ovlivňuje životy těch, kteří jsou neviditelní a zoufale to potřebují,“ říká. „Máme neuvěřitelnou komunitu.“

Pokud se chcete zapojit, navštivte webové stránky Chronic Warrior Collective a zaregistrujte se do 30. června na velkou výměnnou akci Christmas in July. Pokud se vám tato zkušenost zalíbí, můžete se přihlásit k měsíčním výměnám přáníček po zbytek roku nebo se připojit k jedné z mnoha malých online skupin, které organizace pořádá.