Zprávy

Anonymní dárce dal floridské kavárně 40 000 dolarů, aby zůstal otevřený během pandemie

Díky daru mohl majitel restaurace nakrmit i zdravotníky v první linii.

Stejně jako mnoho jiných majitelů malých podniků se i Bill Salley obával, jak jeho restaurace Bill’s Café přežije poté, co byla nucena zavřít kvůli COVID-19 (koronavirové onemocnění 2019). Díky anonymnímu dárci však Bill, který žije v Naples na Floridě, mohl znovu otevřít a pomoci i zdravotníkům.

19. března, den předtím, než bylo všem restauracím na Floridě nařízeno zavřít, se jeden ze stálých hostů Salley’s zastavil na snídani. Po jídle zákazník předal Salleymu dvě obálky: jednu pro Salleyho a druhou pro jeho zaměstnance. V každé z nich bylo 1 000 dolarů. „Řekl jsem mu, že je to velmi milé, velmi štědré,“ říká Salley. O týden později dárce zavolal Salleymu a zeptal se ho, zda by měl zájem připravovat 100 sendvičů denně pro nemocnici NCH Baker Hospital, která se shodou okolností nachází přímo naproti kavárně. „Odpověděl jsem: ‚No, samozřejmě, že ano. Jsem pro.“

Po dobu dvou týdnů Salley od pondělí do pátku připravil 100 sendvičů a zákazník mu za ně zaplatil. Dobrý samaritán dával Salleymu každé dva týdny 10 000 dolarů. „Dělali jsme to celý duben a pak řekl: ‚Víš co, Bille, pojďme to udělat i na květen‘.“ Do konce měsíce dal zákazník Salleymu 40 000 dolarů a majitel restaurace připravil 4 000 sendvičů pro zaměstnance nemocnice.