Zprávy

Jedná se o nejlepší státní veletrhy v Americe, které lze navštívit toto léto

Díky pouťovým atrakcím, koncertům a smaženému všemu není divu, že státní veletrhy patří k základním letním tradicím. Letošní ročník si užijete na jednom z nejlepších amerických státních veletrhů.

Kdo by mohl zapomenout na krásné vzpomínky z dětství na horké letní dny strávené na státním veletrhu? Právě včas před začátkem sezóny zveřejnila společnost SmartAsset, která se zabývá finančními technologiemi, výsledky průzkumu nejlepších státních veletrhů v Americe a možná vás překvapí, které z nich se umístily nejvýše. (Omlouváme se obyvatelům Středozápadu – Minnesota, Iowa ani Wisconsin to nejsou.)

Při určování nejlepších státních veletrhů bylo zvažováno pět faktorů, které vycházejí z údajů za rok 2018: délka jednotlivých veletrhů ve dnech, návštěvnost, cena vstupenek pro děti i dospělé a průměrný denní úhrn srážek. Jaké vlastnosti tedy dělají pět nejlepších státních veletrhů skutečně výjimečnými (kromě smaženého všeho)? Níže se podívejte, zda se váš stát dostal do výběru, a pak se vydejte na SmartAsset, kde najdete celý žebříček 36 státních veletrhů.

5. Státní veletrh v Novém Mexiku

5.-15. září

Státní veletrh v Novém Mexiku, který se koná společně s veletrhem v Západním Idahu, se koná vždy v září v Albuquerque. Letošní téma: Láska je na veletrhu. Pokud vás neláká slovní hříčka, určitě vás zaujme soutěž v karaoke. Je největší v zemi a zpěváci mají možnost zúčastnit se konkurzu na více než 18 místech po celém Novém Mexiku, než se dostanou na pódium v pavilonu. Trpíte trémou? Vezměte si místo toho lístek na Smash Mouth nebo Eli Young Band v Tingley Coliseum. Mezi další slavnosti patří víkendové přehlídky automobilů a soutěž o nejlepší cheeseburger se zelenou chilli papričkou. Podívejte se, jak 12 nejlepších hamburgerových kuchařů ve státě soutěží o trofej pro rok 2019, a pokud budete mít štěstí, můžete dokonce ochutnat a pomoci hlasovat o cenu lidu. (Ano, prosím!)

4. Státní veletrh v západním Idahu

16.-25. srpna

V Idahu se koná ne jeden, ale hned dva státní veletrhy, které se v tomto seznamu umístily na prvních pěti místech. Od poloviny do konce srpna se vydejte do Boise, abyste zahájili zábavu na Western Idaho State Fair. Vstupenky zde stojí o dolar více, ale zahrnují také volný vstup na tribuny. Vychutnejte si 3 Doors Down, Dustina Lynche nebo REO Speedwagon s kulisou boiského podhůří. Mezi další povinné atrakce veletrhu patří soutěž v převlékání lam a slavná adažská bramborová zmrzlina. V rozporu s názvem se ve slavné bramborové zmrzlině nevyskytují žádné skutečné brambory – jen lahodný kopeček vanilkové zmrzliny obalený v kakaovém prášku a přelitý šlehačkou a čokoládovou omáčkou.