Zdraví a rodina

Zde je jak naplánovat nejlepší rodinnou dovolenou, založenou na vaší osobnosti

Pokud zvažujete velkou rodinnou dovolenou na poslední chvíli, ale máte pocit, že jste propásli příležitost si ji rezervovat, zamyslete se znovu. Sedmnáct procent rodin si rezervuje cestu na jarní prázdniny týden nebo dva předem. Na poslední chvíli můžete ušetřit, pokud si koupíte balíček (letenka, hotel a pronájem auta), zaregistrujete se na cestovní stránce, která nabízí slevy pro členy, a budete flexibilní, pokud jde o termín. (Často je levnější cestovat uprostřed týdne.)

Vybrat dovolenou, která se bude líbit velké skupině, může být složité, protože chcete, aby každý měl stejný hlas v tom, co by chtěl dělat. Plánování dovolené můžete začít rodinným konferenčním hovorem nebo e-mailem. Zeptejte se všech, jaké cenové rozpětí jim vyhovuje, a jmenujte osobu s konečným rozhodnutím (FDM). „V případě neshody může rozhodnout FDM,“ říká Erik Hastings (Erik the Travel Guy), moderátor pořadu Beyond Your Backyard na PBS a kanálu Create. Vyzkoušejte aplikaci GrupTrip (iOS, Android; zdarma). Sloučí informace o letech, hotelech a aktivitách a zpětnou vazbu do sdíleného itineráře a sdruží online recenze.

A pokud potřebujete poradit, na jaký typ výletu se vydat, tyto tři možnosti by mohly vaší rodině pomoci dohodnout se na tom, s čím budou všichni spokojeni.

Dovolená na železnici

Ty jsou vhodné pro rodiny, které rády tráví čas ve společném prostoru na cestách na různá místa. „Dlouhá jízda vlakem je ideální příležitostí pro sblížení u stolních her, hraní karet nebo pro vzájemné užívání si společnosti při pozorování krajiny,“ říká Hastings.

Amtrak nabízí možnosti, které zaujmou milovníky přírody a historie (spousta výletů do národních parků, například z Chicaga do národního parku Glacier v Montaně a ze Seattlu), milovníky listí a hudby (výlet Jazz Blues and Rock ‚N‘ Roll do Chicaga, Memphisu a New Orleans). Chcete-li si přizpůsobit dovolenou podle svých představ – například prohlídku muzeí při návštěvě určitého města , společnost Vacations by Rail vám pomůže sestavit balíček.

Letoviska all inclusive

Pro rodiny, které chtějí mít flexibilní rozvrh, může být nejlepší volbou all inclusive resort. Můžete si vybrat z aktivit, které probíhají po celý den. Restaurace na místě vás zbaví stresu z rozhodování, kde se najíst. Zjistěte si však, co je v ceně; některé aktivity mohou být za příplatek a/nebo s věkovým omezením.

Plážová letoviska jsou oblíbenou volbou pro all-inclusive, ale malebnou přírodu si můžete dopřát i v horských jezerních letoviscích, jako je Basin Harbor u jezera Champlain, Woodloch Pines v Poconos nebo Mohonk Mountain House v Hudson Valley. Stejně jako jejich plážové protějšky mají tato letoviska dětské kluby, vodní sporty, lekce tance a noční zábavu. Nebo vyzkoušejte ranč: Zjistěte si, jaké máte možnosti: Colorado Dude & Guest Ranch Association a Dude Ranchers‘ Association.

Tip na úpravu: Velká skupina znamená vyšší riziko ztroskotání plánů. Pokud uvažujete o cestovním pojištění, jsou dobrou volbou cestovní pojištění American Express a Allianz Global Assistance.

Dobrovolnická dovolená

Pokud vaše rodina ráda vrací peníze, zvažte tento typ dovolené. Je to také smysluplný způsob, jak poznat jinou zemi. Možnost daňových odpočtů může přinést úspory; než si dovolenou rezervujete, ověřte si pravidla IRS zde.

Když přemýšlíte o dobrovolnické dovolené, zvažte, zda chcete zůstat ve Státech, nebo se vydat do zahraničí. Informace o cestování po Spojených státech najdete na stránce Global Volunteers. Chcete-li se vydat do zahraničí, společnost Elevate Destinations nabízí výlety do míst, jako je Ekvádor, Kostarika, Peru, Thajsko a Keňa. Její program Buy a Trip, Give a Trip znamená, že vaše cesta financuje příležitosti pro skupiny dětí, které se mohou podívat do své země.

Ještě není pozdě naplánovat skvělou dovolenou pro celou rodinu. S jasnou komunikací a trochou plánování budete na dobré cestě!