Zdraví a rodina

Kearney dvoudenní itinerář

Stejně jako řeka Platte teče i dálnice Interstate-80, takže zastavit se u nádherných míst v údolí je stejně snadné jako zvolit výjezd. Na východě se řeka rozšiřuje do mokřadů, kde se vyskytuje množství vodního ptactva. Na západě se její vody dotýkají písčitých břehů jezera McConaughy.

Den 1

Jaro v Kearney je časem jeřábů popelavých: Tisíce ptáků se zde zastavují, aby si odpočinuli při své migraci na sever. Nadšence uspokojí dvacetiminutová cesta do rezervace Rowe Sanctuary, kde se konají výlety za pozorováním ptáků s průvodcem (25 dolarů, rezervace po telefonu).

Po prohlídce divoké zvěře se zastavte u mostu The Archway, který překlenuje mezistátní silnici 80. Uvnitř se nachází špičkové muzeum, které připomíná staletí lidského putování podél řeky Platte.

Na oběd si dejte oblíbenou místní restauraci Thunder Spud v pivovaru Thunderhead Brewing Company v Kearney. Je to brambora velikosti předkrmu s omáčkou Alfredo, pečeným kuřecím masem, slaninou a sýrem pepper Jack. Něco z toho si odpusťte při prohlídce 200 zánovních vozidel ve sbírce klasických automobilů.

Všech sedm svazků knihy Jamese Johna Audubona Ptáci Ameriky se nachází v Muzeu umění Nebrasky, kde je také sochařská zahrada.

V restauraci The Flippin‘ Sweet si pochutnáte na pizzách a calzonech s vtipnými názvy jako The Dude.

Ubytování nabízí několik motelů národních řetězců.

Den 2

Prohlídce více než 100 rekonstruovaných budov z 19. a počátku 20. století v muzeu Stuhr Museum of the Prairie Pioneer v Grand Islandu o rozloze 200 akrů byste měli věnovat alespoň půl dne.

Pokud chcete změnit kulturu, vyzkoušejte kreativní sushi rolky a česnekové edamame v bistru Wasabi.

Nakupujte na West Third Street, známé také jako Antique Avenue, a prohlédněte si díla více než 30 umělců z okolí v Prairie Winds Art Center.

V rodinné italské restauraci a vinárně Napoli’s si můžete vychutnat italské speciality.

Pro informace: Kearney (800) 652-9435; visitkearney.org; Grand Island (800) 658-3178; visitgrandisland.com

Přiveďte děti

Jezero McConaughy Sbalte si plavky a vyrazte k největší nádrži v Nebrasce. Díky četným kempům, oblastem s divokou přírodou a přibližně 100 mil dlouhým plážím je to pro rodiny s dětmi naprosto ideální místo. (800) 658-4390; ilovelakemac.com V nedaleké Ogallale prodává pekárna Bittersweet Bakery and Cakery obrovské čokoládové sušenky a bohaté brownies. (308) 284-6800; bittersweetbakeryandcakery.com