Zdraví a rodina

8 dobrých knih, které si můžete přečíst, když potřebujete výtah

Když se vám zdá, že je svět vzhůru nohama, krásně napsané knihy vám ho pomohou napravit, i když jen na pár okamžiků. Pravděpodobně už máte několik oblíbených uklidňujících titulů, ke kterým se často vracíte, ale tyto další knihy s poezií, prózou a obrázky jsou skvělým čtením, které vám zvedne náladu.

Chcete se cítit ještě lépe? Zakupte si knihu v nezávislém knihkupectví a vězte, že vracíte peníze komunitnímu podniku, který právě teď potřebuje vaši podporu. Podívejte se na IndieBound, komunitu místních nezávislých knihkupectví, kde najdete seznam obchodů. Mnoho obchodů nabízí možnost dopravy přímo domů, takže nemusíte ani vyjít ven.

Související položky

1 Pro skleněného přítele: „Kniha rozkoší“ od Rosse Gaye

Básník Ross Gay strávil rok tím, že každý den psal eseje o věcech, které ho obklopovaly a přinášely mu výraznou radost: o včelách, manýrech hlídače na přechodu, basketbalových zápasech a dalších věcech. Každá stránka vám díky jeho srdceryvným vyprávěním zkroutí rty o něco výš v úsměvu.

Koupit: Kniha potěšení, 23,95 dolarů

2 Pro vašeho příbuzného v úzkých: ‚100 způsobů, jak si udělat život šťastnější‘ od Jonathana Adlera

I když retro styly nejsou vaší preferencí, těžce získané rady Jonathana Adlera v oblasti designu (neberte se příliš vážně, zejména při zařizování!) a inspirativní návrhy pokojů vás možná povzbudí k tomu, abyste se pustili do domácího projektu, se kterým už dlouho koketujete. Tato veselá kniha překypuje inspirací pro vzory, nápady na řemesla a (především) povzbuzením k vytvoření prostor, které zbožňujete.

Koupit: 100 Ways to Happy Chic Your Life, 24,95 USD

3 Pro fanoušky „Hamiltona“: „Gmorning, Gnight!“ od Lin-Manuela Mirandy

Lin-Manuel Miranda je dramatik, skladatel a interpret oceněný cenou Tony, ale je také mistrem vtipných a trefných hlášek. Mirandovy každodenní pozdravy, které byly kdysi přesunuty na Twitter, jsou zachyceny v této milé knize Gmorning, Gnight!, doprovázené jemnými linkovanými ilustracemi výtvarníka Jonnyho Suna. Ale nechytejte nás za slovo, tady je úryvek:

„Dobré ráno / Nečekej na nikoho, až si uděláš svou oblíbenou věc / Udělej si svou oblíbenou věc / Jdi“

Koupit: Gmorning, Gnight!, 22 dolarů

4 Pro vaše druhé já: „Je v pořádku cítit věci hluboko“ od Carissy Potter

Pokud se vám zdá, že si svět jde pro vaši pohodu, považujte tuto milou knihu Carissy Potterové za malé brnění. Každá stránka nabízí potvrzení, že těžké časy jsou skutečně tak těžké, jak se cítíte, ale že máte prostředky, jak bojovat zpět.

Koupit: Koupit: It’s OK to Feel Things Deeply, $12,95

5 Pro rodinného kuchaře: „Sám v kuchyni s lilkem“ v úpravě Jenni Ferrari-Adler

Cítíte se jako kuchařka, která je pro vaši rodinu krátce po sobě? Tato sbírka esejů významných spisovatelů, mezi něž patří Nora Ephronová, Amanda Hesserová, Haruki Murakami a Ann Patchettová, připomíná nezaměnitelné potěšení z toho, že můžete naslouchat vlastnímu apetitu a sami ho dobře nakrmit.

Koupit: Sám v kuchyni s lilkem, 15 dolarů

6 Pro zklamané studenty: „Escargot pro něj!“ od Sabriny Moyle

Ano, je to svépomocná příručka z pohledu měkkýše. Ale tato hloupoučká, půvabná sbírka esejů, básní a citátů je povznášející a nečekaná. Je to milá knížka, kterou můžete sdílet s dospívajícími, absolventy nebo kýmkoli jiným, kdo má pocit, že se život právě teď pohybuje ve zpomaleném tempu. (Čtěte: Všichni.)

Koupit:, 16,95 USD

7 Pro snílky z katalogu semen: „Gardenista“ od Michelle Slatalla

Tento obsáhlý průvodce venkovním prostředím, který je zčásti lookbookem, zčásti návodem a zčásti pastvou pro oči, vám pomůže vytvořit vysněný prostor pro odpočinek v zeleni. Nemáte zahradu, o které byste mohli mluvit? Můžete si s radostí zprostředkovat život prostřednictvím představených (záviděníhodných!) venkovních pokojů.

Koupit: Koupě: Gardenista, 40 dolarů

8 Pro poetického kamaráda: ‚Slunce a jeho květiny‘ od Rupi Kaur

Nezapomenutelná sbírka dosažitelné poezie o růstu a uzdravení je druhou knihou Rupi Kaur, která překypuje pronikavými postřehy:

„co je největší lekcí, kterou by se žena měla naučit / že od prvního dne / už má v sobě všechno, co potřebuje / to svět ji přesvědčil, že ne“

Kniha Slunce a jeho květiny je rozdělena do pěti kapitol, které jsou plné poučení o lásce a ztrátě.

Koupit: The Sun and Her Flowers, 16,99 dolarů