Zdraví a rodina

Jak najít nejlepší sledovač fitness pro vás

Hodinky Fitbit Alta nosím celý den, každý den – pokud se zrovna nenabíjejí. Abych si neničila oblečení mimo tělocvičnu černým gumovým páskem, koupila jsem si módní stříbrný, který vypadá a zapíná se jako hodinky. Miluju Fitbitovy upomínky, abych vstala a hýbala se – hej, když celý den pracujete u stolu, potřebujete je. Jeho funkce sledování spánku mi dokonce odhalila, proč jsem se po probdělé noci cítila tak vyčerpaná (tolik převalování!).

Podle společnosti Allied Market Research se předpokládá, že trh s fitness trackery dosáhne do roku 2023 obrovské hodnoty 62 128 milionů dolarů – a je snadné pochopit proč. Tato nositelná zařízení fungují trojnásobně: jako hodinky, chytré telefony a monitory spánku. Vzhledem k tomu, že je k dispozici více než 400 možností nositelných zařízení, může být náročné rozhodnout se, do kterého z nich investovat. Zde jsou naše doporučení těch nejlepších, které odpovídají vašemu životnímu stylu, potřebám a cílům.

Nejlepší fitness tracker pro každý den

Chcete sledovací zařízení, které splňuje základní požadavky, ale má i několik dalších vychytávek? Charge 3 monitoruje srdeční tep, spánek a fyzickou aktivitu a nabízí personalizované řízené dýchání (protože všichni potřebujeme v životě trochu zenu). Na rozhraní se zobrazují oznámení ze smartphonu, takže můžete zkontrolovat počasí a kalendář pouhým pohledem na zápěstí. Náramek můžete používat i k platbám na cestách (stačí platební karta do aplikace Fitbit). Další skvělá funkce: jeho praktická součást pro sledování zdravotního stavu umožňuje ženám zaznamenávat menstruační příznaky a cykly.

Koupit: Fitbit Charge 3, 150 dolarů

Nejlepší fitness tracker pro běžce

Rekreační běžci i zapálení maratonci se shodnou na tom, že GPS je u fitness trackeru klíčová, zejména když během tréninkové sezóny zaznamenáváte delší běhy. Garmin vívosport je nezatěžující GPS, který stojí méně než 200 dolarů a sleduje srdeční tep, počet uběhnutých kilometrů a úroveň stresu. Zařízení můžete spárovat se svým chytrým telefonem přes Bluetooth (žádné kabely!) a nahrávat své statistiky do aplikace Garmin Connect.

Koupit: Garmin vívosport, 170 USD

Nejlepší fitness tracker pro plavce

Moov Now vyniká dvěma vlastnostmi: je vodotěsný a jeho baterie vydrží až šest měsíců. (Ano, čtete správně.) Plavci ji mohou používat k zaznamenávání kol, záběrů a vzdálenosti v bazénu. Toto zařízení funguje také jako osobní trenér; jeho zařízení pro sledování pohybu sleduje vaši formu a nabízí vám personalizované intervalové tréninky a fitness cíle.

Koupit: Moov Now, 60 dolarů

Nejlepší fitness tracker do posilovny

To, že neuděláte 10 000 kroků denně, neznamená, že jste neaktivní. Pokud vám vyhovují spíše aktivity s nižší zátěží, jako je barre nebo posilování, vyzkoušejte hodinky Garmin vívosmart. Tento kompaktní náramek sleduje hladinu kyslíku v krvi, srdeční tep a stres – ideální pro aktivity, jako je jóga, plavání a posilování. Elegantní a stylový náramek se dodává ve čtyřech barvách s různobarevnými kovovými akcenty (bonus navíc: lze jej bezpečně nosit v bazénu i ve sprše).

Koupit: Garmin vívosmart, 130 USD

Nejlepší fitness tracker pro sledování spánku

Spíte někdy déle než 8 hodin a přesto se cítíte vyčerpaní? Využijte detektivní schopnosti svého fitness trackeru a zjistěte, jak moc se v noci převalujete. Zařízení Alta zaznamenává, jak dlouho spíte a jaká je kvalita vašeho spánku. Můžete si také nastavit tichý budík, který náramek rozvibruje, což je velká výhoda, pokud váš partner nemá stejný spánkový režim jako vy. Kromě sledování vašeho ZZZ počítá Alta kroky, zobrazuje oznámení z chytrého telefonu a umožňuje vyměnit náramky a přizpůsobit si tak jejich vzhled.

Koupit: Koupit: Fitbit Alta, 130 dolarů

Nejlepší pro nošení

Stylový náramek nebo fitness tracker? Tento nenápadný přístroj se dodává v broušené stříbrné, černé a růžově zlaté barvě, ale nenechte se zmást jeho pěkným vzhledem; je to pracovitý nástroj, který měří aktivní minuty, vzdálenost, srdeční tep, spálené kalorie a délku spánku. Navíc je vodotěsný až do hloubky 165 stop.

Koupit: Motiv Ring, 200 dolarů