Zdraví a rodina

8 skalních útvarů v Utahu, které ohromují

Zdraví a rodina

Vyhlídka na Červený kaňon v Plamenné soutěsce je úchvatná. Naprosto úchvatná. Pokud rádi rybaříte, určitě se vydejte zpět k vodě, protože ve Flaming Gorge žijí také rekordní pstruzi.

2. Thorovo kladivo

V národním parku Bryce Canyon se nachází velké množství skalních útvarů zvaných hoodoos. Hoodoos jsou vysoké štíhlé skalní věže, které vyčnívají ze země. Jedním z nejznámějších hoodoos je totemu podobný útvar zvaný Thorovo kladivo.

3. Andělský oblouk a Molární skála

Národní park Canyonlands je nádherný v celé své přírodní kráse. Kvůli ochraně křehkých útvarů není park tak snadno přístupný jako některé jiné národní parky. Pokud máte možnost vydat se na túru s batohem nebo na hrbolatou cestu 4×4 hluboko do parku, uvidíte úžasné útvary, jako je Angel Arch a Molar Rock.

4. Mesa Arch

Tento ikonický oblouk dokonale rámuje drsnou a rozlehlou krajinu za ním. Slavný oblouk Mesa Arch si můžete snadno vyfotit. Výlet je dlouhý pouhých 0,6 km tam i zpět.

5. Jemný oblouk

V národním parku Arches je nejhustší koncentrace přírodních kamenných oblouků. V parku jich je více než 2 000, včetně oblouku Delicate Arch. Delicate Arch je často používán jako symbol Utahu, ale jeho majestátní zázrak nedokážete ocenit, dokud ho neuvidíte, neprostudujete, neobdivujete.

6. Chrámy Slunce a Měsíce

V národním parku Capitol Reef můžete projet údolím Cathedral Valley (pokud to počasí dovolí) a prohlédnout si pozoruhodné chrámy Slunce a Měsíce. Tyto monolitické divy jsou fascinující.

7. Úžiny

Trasa Narrows je jednou z nejoblíbenějších túr v národním parku Zion a lze ji přizpůsobit jakékoli úrovni zdatnosti. Příležitostní turisté začínají odspodu a jdou tak daleko, jak se rozhodnou, a vracejí se zpět. Vážní turisté mohou začít od vrcholu a absolvovat 16mílovou túru. Počítejte s tím, že zhruba polovinu túry strávíte ve vodě hluboké po kotníky až kolena, ale na několika místech je voda hlubší.

8. most Owachomo

.

Národní památník Natural Bridges tvoří tři přírodní mosty. Most Owachomo je nejmenší, nejkřehčí a nejelegantnější ze všech tří. Všechny tři mosty jsou pozoruhodným příkladem síly eroze.