Zdraví a rodina

10 způsobů, jak zažít Portland jako místní

Zdraví a rodina

V Portlandu v Oregonu je pražení, vaření a pití kávy uměním. Baristé jsou hrdí na to, že vám mohou nabídnout ten nejlepší – a často i nejinovativnější – šálek kávy. Kavárna Barista se čtyřmi pobočkami po celém městě je typickým příkladem portlandské kávové kultury.

2. Jezte z food trucků

V Portlandu jezdí stovky food trucků. Najde se tu něco, na co má člověk chuť – pokud je ovšem najde! Kamiony se shromažďují v podnicích, takže hladoví chodci se mohou procházet mezi skutečným švédským stolem. Nevíte, kde začít? Vyzkoušejte Food Cart Tour, kde vás místní obyvatelé provedou po nejlepších foodtruccích ve městě.

3. Jízda na kole

Jízda na kole je nedílnou součástí Portlandu. Z hlediska udržitelnosti je rozhodně energeticky účinnější než jízda autem. Je také pohodlné – dokonce i pro turisty. Existují programy veřejného sdílení kol, například BIKETOWN pro rychlé cesty. Pro delší výlety slouží mnoho cyklistických obchodů, například Waterfront Bikes, kde si můžete půjčit kola podobná těm, na kterých jezdíte doma. Několik hotelů dokonce nabízí kola během pobytu zdarma.

4. Nakupujte místně

Vydejte se na Mississippi Avenue, kde najdete ulici lemovanou milými obchůdky. Prohlédněte si vintage kytary, módní oblečení a doplňky a obchody s potřebami pro domácí mazlíčky. Najdete tu také řadu restaurací, pivovarů a čajovnu. Ano, město kávy má v lásce i pijáky čaje.

5. Poslech živé hudby

Hudebníci hrají v Portlandu velkou roli při vytváření kultury. Podívejte se na místa, jako je Wonder Ballroom a Dour Fir Lounge, kde se neustále mění nabídka živých vystoupení. V Portlandu se také koná řada hudebních festivalů. Pokud se jich zúčastníte, okamžitě zvýšíte svůj cool faktor.

6. Prohlédněte si uměleckou scénu

Pokud patříte mezi umělce, rádi si prohlížíte umělecká díla nebo si jen chcete z výletu odnést autentický suvenýr, vydejte se do čtvrti Pearl District v Portlandu. Tato oblast je domovem úžasných uměleckých galerií, živých představení, módních restaurací a butiků. Každý první čtvrtek v měsíci přinášejí obchodníci s uměním své zboží do ulic na velký, krásný a někdy i bouřlivý pouliční jarmark. V okolních barech a restauracích v Perle najdete také několik výhodných happy hour nabídek.

7. Vezměte si s sebou psa

Když jste v Portlandu, je každý den den, kdy si můžete vzít svého psa na dovolenou. Ne, vážně, vezměte s sebou svého krásného pejska! Hotely vhodné pro domácí mazlíčky, jako je například Westin Portland v centru města nebo hotel River Place na nábřeží, umožňují ubytování až dvou psů na pokoji bez příplatku. A nemusíte je tu nechávat, když jdete ven; je tu spousta zeleně k prozkoumání a řada restaurací, které povolují vstup se psy na venkovní posezení.

8. Ochutnejte minipivovar

V Portlandu je více než 60 pivovarů. I když je nevyhledáváte, je těžké přehlédnout atmosféru řemeslného piva ve městě. Pokud toužíte po chmeleném půllitru nebo dvou, skvělou nabídku mají v pivovaru Ecliptic Brewing, kde testují kreativitu sládka. Pro širší pohled na pivní scénu si objednejte pivní prohlídku.

9. Odjeďte z města

Technicky vzato bys byl stále v Portlandu. Městský lesopark Forest Park Conservancy je zalesněná krajina o rozloze 5 200 akrů, která návštěvníkům města připomíná, že jsou stále na majestátním Severozápadě. A ty stezky! Jsou tu kilometry a kilometry stezek, které můžete prozkoumat pěšky, na kole nebo na koni.

10. Pobavte se v Ankeny Alley ve Starém Městě

Ráno zajděte do uličky Ankeny Alley, kde se chodí jen po pěší zóně, na legendární koblihy Voodoo Donuts a kávu z kavárny Caffe Vita. Obojí si můžete vychutnat pod širým nebem u jednoho z mnoha piknikových stolků. Ve Starém Městě se dá skvěle najíst po celý den. Večer je Ankeny Alley horkým místem nočního života.

Fotografie s laskavým svolením Travel Portland.