Zdobení

Musí-znát klesající tipy pro váš pohyb na menší domov

Rozhodli jste se přestěhovat do menšího domu. Snižování velikosti je vzrušující, ale může to být také velká změna. Musíte se ujistit, že jste na stěhování finančně připraveni, a také pochopit, jak zmenšení ovlivní váš životní styl. Méně místa v novém domě znamená méně místa pro vaše věci, takže se budete muset rozloučit s věcmi – a to není vždy snadný úkol. S tolika metodami deklutrace a tipy na uspořádání se může zdát, že snižování velikosti je zdrcující, ale s malým návodem, jak se zbavit nepotřebných věcí, budete připraveni maximalizovat prostor ve svém novém malém domově a zařídit si místnosti tak, aby vypadaly větší. Zde najdete vše, co potřebujete vědět o vyklízení nepořádku, maximalizaci úložného potenciálu vašeho nového domova a praktické triky pro výzdobu malých místností.

Poznejte skryté náklady na zmenšení domu

Existuje mnoho důvodů, proč se přestěhovat, včetně možnosti snížit splátky hypotéky a účty za služby, ale pokud se přestěhováváte, abyste ušetřili, ujistěte se, že jste si před stěhováním vědomi možných skrytých nákladů. Náklady na stěhování a vybavení nového domova jsou dvě nejčastější zátěže pro rozpočet. Budete také chtít počítat s nějakými penězi na pokrytí případných oprav vašeho stávajícího domu, aby byl připraven k prodeji. Pak je tu vždy možnost vyšších daní z nemovitosti, potřeba pronájmu skladovacích prostor a neustále se měnící poplatky sdružení vlastníků domů.

Vyčistěte svůj stávající dům

Prvním krokem k tomu, abyste se ve svém novém malém domově cítili útulně, a ne přeplněně, je zbavit se nepotřebných věcí ještě předtím, než se skutečně zmenšíte. Ve velkém měřítku to znamená přemýšlet o tom, které věci můžete darovat, prodat nebo vyhodit. Začněte tím, že si vytvoříte soupis svých věcí, abyste viděli přebytečné a neefektivní věci. Pravděpodobně najdete věci, které v současné době nepoužíváte, a předměty, které lze nahradit menšími nebo víceúčelovými verzemi.

Vyzkoušejte metodu odstraňování nepořádku

Existuje mnoho metod, které vás provedou zmenšováním. Každá metoda má svůj vlastní jedinečný způsob, jak tento časově náročný úkol rozdělit do zvládnutelnějších kroků. Klíčem k úspěchu je zjistit, která z nich vám bude vyhovovat. Metoda KonMari, kterou zpopularizovala Marie Kondo, nabádá k uklízení podle kategorií a ponechání si pouze těch věcí, které vám mluví z duše. Metoda čtyř krabic vás nutí rozhodnout o každé položce tím, že nepořádek roztřídíte do krabic označených jako „Odložit“, „Dát pryč nebo prodat“, „Koš“ a „Úložiště“. Jakmile si stanovíte postup deklutrace, který vám vyhovuje, můžete přejít do menšího domova, kde vám bude překážet méně věcí.

Stáhněte si aplikace pro prodej věcí

Doufáte, že si přivyděláte na věcech, pro které už nebudete mít místo? Podívejte se na aplikace pro prodej vašich věcí online. Peníze z prodeje můžete použít na nábytek a dekorace, které se vám budou lépe hodit do nového domova. Bezplatné aplikace jako Letgo, Nextdoor a OfferUp s sebou nenesou žádné problémy s dopravou, protože umožňují virtuální prodej sousedům. Pokud chcete oslovit větší publikum, zvažte použití služby Facebook Marketplace nebo CPlus pro Craigslist. Chcete-li získat příležitost zpeněžit své velké položky, obraťte se na eBay. Předměty s vytříbenějším vkusem nebo designovým stylem nejlépe prodáte na Poshmarku nebo Tradesy.

Vyhazování rozbitých předmětů

Špatně opotřebované nebo rozbité předměty vyhoďte nebo recyklujte. Pokud máte něco rozbitého, co jste chtěli opravit, upřímně se sami sebe zeptejte, zda vám to stojí za čas a případné náklady. Máte problém rozloučit se s milovanými předměty? Požádejte přítele, aby vám pomohl věci projít: Je pravděpodobné, že se na vaše věci podívá objektivnějším pohledem.

Analýza vašeho nábytku

Pokud víte, že se váš starý nábytek do nového domova nevejde, je načase se ho zbavit. Nejprve se zamyslete nad tím, jak byste mohli nábytek znovu využít, například televizní stolek jako noční stolek nebo komodu. Pokud to nepůjde, poohlédněte se po štíhlém nábytku bez těžkých nohou nebo područek, který nabízí víceúčelový úložný prostor. A nezapomeňte si vždy změřit podlahovou plochu nových místností; ve skladu obřího obchodu může nábytek vypadat jinak.

Vyčistěte svůj šatník

Zbavit se oblečení může být náročný úkol. Pokud máte trochu času, jeden snadný trik spočívá v tom, že na začátku sezóny otočíte všechna ramínka s oblečením na druhou stranu. Když se roční období změní, vše, co zůstane s obrácenými ramínky, půjde do koše na odpadky. Pokud váháte, zda se něčeho zbavit, dejte to do krabice a krabici uložte na vysokou polici nebo na půdu. Pokud jste některé z těchto věcí nenosili několik měsíců, zbavte se jich.

Zbavte svou kuchyň nepotřebných spotřebičů

Neforemné kuchyňské spotřebiče zabírají cenné místo ve skříňkách a na kuchyňské lince. Bohužel může být také obtížné zdůvodnit, proč se jich zbavit, pokud byly drahé. Ale pokud na ten luxusní mixér, který jste si koupili před třemi lety, stále sedá prach, nemá smysl si ho nechávat. Zvažte jeho prodej nebo darování před přechodem do menší domácnosti.

Jak maximalizovat prostor v malém domě

Nejlepším způsobem, jak maximalizovat organizaci v malém prostoru, je použít vertikální a multifunkční doplňky do domácnosti a nábytek, jako je například otoman, který se otevírá, aby odhalil další úložný prostor. Přemýšlejte o způsobech, jak dostat věci z podlahy a povrchu stolu. Zde je několik nápadů, jak maximalizovat prostor v malé domácnosti.

Instalace nástěnného úložiště

Nástěnné úložné prostory nebo plovoucí police uvolní podlahu a dodají malému prostoru na vzdušnosti. Plovoucí police slouží také jako úložný a výstavní prostor, což je ideální prevence nepořádku na pracovním stole. Můžete si dokonce postavit vlastní se základními potřebami a řezivem z železářství.

Zvětšení úložného prostoru v kuchyni

Chybí vám v kuchyni úložný prostor? Vsaďte na kousky, které nezavazí na podlaze, jako jsou pojízdné vozíky, které můžete odsunout, nebo vysoké, úzké police na knihy. Jednoduché doplňky dokážou malou kuchyň obohatit o úložné prostory. Zkuste na dno skříněk přidat háčky na hrnky nebo si pomocí magnetických pásků vyrobte plovoucí stojan na kořenky. A nezapomeňte využít volný prostor, který již máte, jako jsou horní části skříněk, prostor nad lednicí a vnitřní strany dveří skříněk. Ušetřete místo na pultu instalací nástěnných nebo závěsných stojanů na víno, do kterých můžete ukládat víno a skleničky.

Shop s multifunkčním nábytkem

Najít správný nábytek do malého domu může být náročné. Abyste co nejlépe využili svůj prostor, možná budete muset utratit trochu peněz za multifunkční nábytek. Jednoduché kusy, jako je skládací Murphyho stůl nebo postel, uvolní místo na podlaze, když se nepoužívají. Malá židle zase skvěle využije nedostatečně využitý roh. Konferenční stolek se zvedací deskou lze použít jako psací nebo jídelní stůl pro malé jídlo, navíc se do jeho úložného prostoru snadno uloží časopisy a dálkové ovládání.

Instalace posuvných dveří

.

Posuvné dveře v malých koupelnách nebo dokonce dveře do stodoly v obývacím prostoru působí efektně a nevyžadují tolik prostoru jako tradiční křídlové dveře. Dodávají také soukromí v otevřených půdorysech, aniž by bylo nutné provádět zásadní přestavbu.

Jak zvětšit malé místnosti

Zmenšení velikosti domu nemusí znamenat zmenšení stylu. Tyto záludné dekorační triky vám pomohou zvětšit malé místnosti a vytvořit pocit otevřenosti. Shromáždili jsme praktické rady, jak vybrat barvy, obléknout okna a další prvky na malé ploše.

  • Používejte multifunkční osvětlení: Svítidla na stěnu (zejména nastavitelná) uvolňují místo na stole a v době, kdy se nepoužívají, se odklápějí. Nainstalujte světla na vnitřní stranu regálů, které fungují jako kombinace čela postele, čtecího koutku a police na knihy.
  • Využívejte zrcadla a lesklé povrchy: Zrcadla místnost opticky zvětší, stejně jako lesklé povrchy a průhledné materiály, jako je sklo a akryl. Díky zrcadlovému konferenčnímu stolku mohou předměty vypadat, jako by se vznášely, a nechat vyniknout vzory na koberci pod ním. Bonus: tyto povrchy odrážejí světlo kolem malého prostoru a opticky tak zvětšují jeho plochu.
  • Vytvořte zóny ve víceúčelové místnosti: Když má jedna místnost hrát více rolí, rozmístěte nábytek, koberce nebo skládací paravány, abyste vyznačili jednotlivé oblasti a vytvořili intimitu.
  • Minimálně oblékněte okna: Neoblékejte okna příliš těžkými tmavými závěsy. Přirozené světlo malé místnosti opticky zvětšuje, takže buď se obejděte bez nich, nebo zvolte okenní závěsy z tenčích látek. Závěsy pověste výš, než je okno, abyste vytvořili iluzi větší výšky.
  • Dekorujte světlými barvami: Světlé barvy působí v místnosti otevřeněji. Držte se neutrálních barev a vyhněte se příliš rušným vzorům; ty mají tendenci způsobit, že už tak malá místnost působí stísněně. Místo toho si vyberte jednu nebo dvě akcentní barvy, které budou působit výrazným dojmem, a doplňte je doplňky.