Zdobení

Jak vyzdobit předměty, které vždy najdete v obchodě Thrift

S trochou inspirace mohou staré rámy obrazů ozdobit každou místnost. Při nakupování hledejte vzory s charakterem. Nebojte se příliš škrábanců, rýh a odštěpků – tyto problémy lze snadno vyřešit trochou péče a nátěrem čerstvou barvou. Líbí se nám nápad použít k uložení šperků rámy různých tvarů a velikostí. Základní háčky udrží náhrdelníky a náramky v řadě, zatímco kovový drátek natažený přes rám udrží visící náušnice.

22 položek, o kterých jste nevěděli, že je můžete zarámovat

Květináče

Terakota je nadčasová, ale tento zahradní materiál může působit trochu fádně. Upravte základní květináče pomocí barev, šablon, látek a dalších materiálů. Například tyto mramorované květináče jsou vyrobeny pomocí barvy ve spreji, vody a míchacích tyčinek. Při výběru květináčů dbejte na to, aby byly v dobrém stavu. Trocha špíny nebo zahradních nečistot nevadí, ale dávejte si pozor na odštěpky a praskliny.

10 luxusních způsobů, jak si vyrobit hrnce z terakoty

Vázy

Květiny vypadají krásně v jakékoli nádobě, ale zdobená váza udělá z obyčejné kytice něco mimořádného. Za vázy ve výprodejích neutratíte skoro nic a pak jim dodáte styl pomocí provazu, barvy, třpytek nebo jiných řemeslných potřeb, které máte po ruce. Vyrobit tuto DIY vázu už nemůže být jednodušší. Jednoduše omotejte požadované množství lana kolem šířky vázy a zajistěte ho řemeslným lepidlem, abyste získali rustikální a námořnický vzhled.

Koše

Koše jsou optimálním nástrojem pro zdobení. Vyrábějí se v různých tvarech, velikostech, barvách a výpletech a dají se sehnat z druhé ruky za pár dolarů (i méně!). Při výběru košů pro váš domov zvažte své potřeby. Pokud potřebujete nástěnné umění v kuchyni, zvolte světlé koše, které zavěsíte nad banket. Nebo pokud potřebujete více úložného prostoru v ložnici, poohlédněte se po velkých, širokých koších, do kterých můžete uložit další ložní prádlo a polštáře.

Nádobí

Ozdobte kredenc nebo skříňku na porcelán rozloženým historickým sklem. Ve většině obchodů s úsporným zbožím najdete celou sekci určenou pro nádobí. Pokud budete mít oči otevřené, můžete obejít levné a oprýskané kousky a přejít rovnou k tomu dobrému. Nám se líbí tato rozmanitá sbírka postříbřeného nádobí, elegantních servírovacích talířů a šálků a podšálků. Než si koupíte nádobí, příbory nebo sklenice z druhé ruky, ujistěte se, že máte na mysli téma vaší expozice. Vyberte si kusy, které se točí kolem stejného barevného schématu, nebo se zaměřte na jeden styl.

Svítilny

Ať už se jedná o celé svítidlo, jen stínidlo nebo jen podstavec, existuje mnoho způsobů, jak osvěžit lampu z druhé ruky. Tento barevný podstavec lampy zkrášluje vlastní design vytvořený fixem na olejové bázi. Květinové obtisky, provazy, vyšívací nitě, plsť a další řemeslnické potřeby jsou dalšími ideálními nástroji pro proměnu nudného stínidla.

Tip redakce: Pokud si kupujete podstavec lampy, většina obchodů vám ho před nákupem umožní zapojit, abyste se ujistili, že funguje. Stačí se zeptat u pokladny.

17 způsobů aktualizace stínidla

Knihy

Téměř každý obchod s knihami slouží zároveň jako obchod s použitými knihami. Kuchařky, svépomocné knihy a bestsellery minulých let plní jeden regál za druhým. S trochou kreativity se ze starých knih může stát elegantní bytová dekorace. Například tento běhoun na stůl je vyroben ze slepených stránek, které na okrajích dostaly dekorativní punc. Při výběru knih vybírejte ty, které mají sentimentální charakter. Zvažte výběr oblíbené klasiky, nebo pokud zdobíte na svátky, vyberte si vánoční příběh.

Hračky

Neignorujte dětské oddělení v obchodech s použitým zbožím. S trochou lásky se z hraček mohou stát roztomilé a kreativní dekorace. Plastové figurky se například vyvrtáním několika dobře umístěných otvorů a nanesením vrstvy barvy ve spreji promění v držáky na zubní kartáčky. Nebo přidejte několik vzdušných rostlin do postele historického nákladního auta a získáte nepředvídatelný interiérový květináč.