Zdobení

Teal Blue Paint Colors

Teal se může zdát jako odvážná (a děsivá) volba, když vybíráte barevnou paletu pro místnost, ale při správném použití může modrozelený odstín poskytnout dokonalou kombinaci sofistikovanosti a drzosti. Toto je náš průvodce začleněním teal modrých barev a teal akcentů do vašeho domova.

Použití barvy teal (nebo jiného tmavého odstínu) jako jednotné barvy stěn může v místnosti vyvolat pocit temnoty. Kombinace teal a bílé barvy v této místnosti dodává tomuto prostoru světlý a otevřený pocit, který vítá jasně zelenou pohovku a hnědé akcenty.

Barva laku: Yorktowne Green HC-133, benjaminmoore.com

Teal + Cream

Použití modré barvy na stěnách i nábytku by se mohlo snadno stát ohromujícím, ale krémové závěsy rozbíjejí prostor natolik, aby zachovaly barevný nádech a nebyly příliš výrazné. Zelená barva na židlích přitáhne váš pohled k menším zeleným akcentům po celé místnosti a vytvoří tak dokonalou rovnováhu.

Barva: Coat of Arms 763, benjaminmoore.com

Jak zdobit modré stěny

Teal + Espresso

Rozjasněte tmavé stěny a dřevěné obložení duhovými doplňky. Tato lakovaná vestavěná policová skříň si přímo říká o zářivé barevné stříkance a polštáře a pestrý sortiment knih se v tomto prostoru vyjímají na pozadí sytého espressa a náladové teal barvy.

Teal + Peach

Použití vzorů, které obsahují akcentní barvu, je snadný způsob, jak smíchat barevnou paletu. Tato místnost je téměř výhradně broskvová a jemná krémová, takže by se pevné teal prvky nehodily. Židle, zadní stěna a přikrývka používají tealovou s akcenty broskvové a krémové, což celou místnost táhne dohromady a zároveň dokonale spojuje nepravděpodobnou barevnou kombinaci.

Ledová + fuchsiová + žlutá

Hořčicová, teal a fialová barva v jedné místnosti, to je prostor, kde se toho děje opravdu hodně. Fialová i hořčicová barva se v různých prvcích nesou celou místností, takže hlavním prvkem jsou židle. Díky tlumeným tónům šedý a fialový koberec spojuje prostor dohromady a dává oku dobré místo k odpočinku, aby se směs barev nestala příliš velkou.

Líbí se vám tento odstín teal? Zkuste tento: Briny SW6775, sherwin-williams.com

Neutrální barva + nefritová

Neutrální prostory se skvěle hodí k tomu, abyste do nich vnesli výrazný barevný akcent. V tomto prostoru se však nepoužívá jako hlavní akcent barva teal, ale výrazné nefritově zelené prvky v celé místnosti, přičemž teal je sekundární akcentní barvou. Stoličky v teal barvě vyzdvihují zelené tóny a jsou dostatečně jemné, aby s nimi ladily, aniž by prostor zahltily barvou.

Teal + Charcoal

Zcela neutrální koupelna je dokonalým pozadím pro odvážný závěs v barvě teal. Díky kontrastu uhlí a bílé barvy není tato koupelna nudná a teal barva zvýrazňuje červené tóny v akcentových šipkách nad vanou.

Teal + Lime + Brown

Tmavší teal barva může dodat nenápadné zábavné tóny a zároveň je uklidňující základní barvou místnosti. Tento prostor využívá obojího – stěny v barvě teal přispívají ke svižné atmosféře, ale barva je dostatečně klidná, aby nepřehlušila živé vzory polštářů.

Naše oblíbené barvy pro obývací pokoj

Více pro vás

Bláznivé a jedinečné barvy, které fungují

Oblíbené modré barvy

Tato klasická barevná schémata jsou vždy stylová