Zdobení

Krásný název polštář

 • Tkaninový panel s tištěnými písmeny (vrchní část polštáře)
 • 5/8 yardů růžového puntíku (vrchní část polštáře, zadní část polštáře)
 • 1/4 yardů tmavě růžového potisku a růžového potisku (vazba)
 • 14×31-palcový obdélník mušelínu a vatelínu
 • Polyesterová výplň

.

Střih látek

Z panelu látky vystřihněte: –Písmena pro požadované jméno, řezání 3/4 palce za okraji písmen.

Z růžové puntíkované látky vystřihněte: -Jeden obdélník o rozměrech 11-1/2×28-1/2 palce -Dva okrajové pruhy o rozměrech 3-1/2×28-1/2 palce -Dva okrajové pruhy o rozměrech 3-1/2×5-1/2 palce

Z tmavě růžového potisku, střih: –Tři proužky o rozměrech 1-1/2×42 palců.

Z růžového tisku, střih: –Tři proužky o rozměrech 1-1/2×42 palců.

Sestavení horní části polštáře.

 1. Rovnoměrně rozmístěte písmena do vodorovné řady tak, aby vznikl středový panel o rozměrech 5-1/2×22-1/2 palce. Až budete s rozestupy spokojeni, sešijte písmena k sobě. Švy přitiskněte v jednom směru. V případě potřeby je zarovnejte nebo ořízněte. V závislosti na délce jména upravte velikost polštáře a/nebo středového panelu. V případě kratšího jména přidejte na začátek a konec jména další látku a volný prostor středového panelu vyplňte prošíváním nebo ozdobte knoflíky či výšivkou. V případě delšího jména zmenšete okraje nebo jednoduše vyrobte delší polštář.
 2. Krátké okrajové proužky přišijte na kratší konce středového panelu. Ke zbývajícím okrajům přidejte dlouhé okrajové proužky, abyste vytvořili horní část polštáře. Všechny švy přitiskněte směrem k okraji. Vrchní část polštáře by měla mít rozměry 11-1/2×28-1/2 palce včetně přídavků na švy.

Sestavte koláčovou vazbu.

 1. Střídáním barev sešijte tři tmavě růžové proužky s potiskem 1-1/2×42 palců a tři růžové proužky s potiskem 1-1/2×42 palců a vytvořte jednu sadu proužků (viz schéma 4). Sadu pruhů rozstříhejte na čtrnáct segmentů o šířce 2-1/2 palce.
 2. Vystřihněte a rozdělte tolik segmentů o šířce 2-1/2 palce, abyste vytvořili: -dva vázací pruhy o délce 29-1/2 palce -dva vázací pruhy o délce 11-1/2 palce

.

Dokončovací polštář.

 1. Povrch polštáře pokryjeme vatelínem a mušelínovými obdélníky; podlepíme.
 2. Přikryjeme podle potřeby. Strojová quiltařka Cheryl Winslow prošívala kolem každého písmene a v příkopu kolem bílého pozadí. Ohraničení také zvýraznila meandrovým stehem.
 3. Odstřihla vatelín a podklad i s okraji horního dílu polštáře.
 4. Podložila prošívaný horní díl polštáře a růžový puntíkatý obdélník o rozměrech 11-1/2×28-1/2 palce rubovými stranami k sobě. Sešijte je k sobě slabým 1/4palcovým švem a ponechte otvor na výplň.
 5. Polštář lehce vycpěte výplní z polyesterových vláken. Otvor uzavřete stehem.
 6. Krátké okraje polštáře podvažte krátkými vázacími proužky. Zbývající okraje podvažte dlouhými vázacími proužky, konce před sešitím podvraťte o 1/2 palce (viz schéma 5).