Zdobení

5 nezbytných malířských hacků

Co byste měli vědět

Malování může být bez patřičných dovedností a nářadí nepříjemná práce. Nejhorší je úklid, barva nikdy nezůstane tam, kde ji potřebujete, a rovné linie se neobejdou bez časově náročného odlepování pásky. Pokud je malování interiérů vaší nejhorší noční můrou, máte štěstí. Máme pro vás právě ty tipy, které potřebujete pro úspěšné malování.

Tip 1

Nové malířské válečky zanechávají volné kousky chmýří a na staré válečky se mezi jednotlivými použitími práší. Eliminujte tyto podmínky způsobující šmouhy tím, že před každým použitím váleček převálcujete. Lepivý papír na jedno použití přitahuje zbytky a chmýří a zanechává váleček načechraný, svěží a připravený k natírání.

Tip 2

Uklízení zásobníků na barvu může být nepříjemné. Vypláchnout je trvá věčnost a vyplýtváte tolik barvy! Místo toho vyložte misku na barvu hliníkovou fólií. Po skončení malování můžete přebytečnou barvu snadno vylít zpět do plechovky a poté fólii vyhodit a zanechat za sebou čistý tác!

Tip 3

Odstranění hardwaru může být náročný a někdy i nemožný úkol. Zkuste místo toho tento šikovný trik! Na šrouby, panty a další detaily, které nechcete natírat, naneste silnou vrstvu vazelíny, aby barva na jejich povrchu nepřilnula. Po dokončení malování vazelínu jednoduše setřete.

Tip 4

Při namáčení štětce do plechovky s barvou se běžně stírá přebytečná barva na okraji plechovky. Tím však barva zůstává v malé štěrbině, do které musí zapadnout víčko plechovky. To může vést k rozstříknutí barvy při opětovném uzavření víčka nebo k možnosti, že víčko nebude správně těsnit kvůli nahromaděné barvě. Těmto komplikacím předejdete umístěním gumičky přes horní část plechovky s barvou. Na gumičce setřete barvu, aby přebytečná barva mohla odkapávat zpět do plechovky.

Tip 5

Použití malířské pásky k udržení rovných linií je známý malířský trik, ale odstranění pásky je jiná věc. Odstraňováním pásky pod úhlem se vyhnete odlepování pásky po částech nebo rozmazávání mokré barvy. To pomůže dosáhnout ostré linie jediným pohybem.