Zdobení

Pobřežní hlavní podlaží člověka s charakterem

Čtyřletý Liam vchází s plastovým dinosaurem v ruce do nového světlého obývacího pokoje a zahlédne pohovku, na které jezdí s autíčky a uvelebí se na pohádku s babičkou Karen.

Když Karen v roce 2013 tragicky přišla o svého nejstaršího syna, nastěhovala se do tohoto domu na Long Islandu a stala se Liamovou opatrovnicí. Prostory však nebyly pro výchovu dítěte ideálně uzpůsobeny. Byl spoře zařízený a potřeboval novou palubu a systém filtrace vody. Národní organizace Rebuilding Together, která poskytuje bezplatné úpravy domů pro lidi s omezenými příjmy, se chopila práce s vodou a palubou. Místní designérka a bloggerka Jen O’Brienová se ujala projektu zařídit prostor jako veselý domov.

Při: Přinášíme světlo

Posádka projektu Rebuilding Together modernizovala dům z roku 1986 a doplnila jej o vestavby, obložení, kování a osvětlení. Výsledek? Přívětivý prostor, který Karen a Liamovi slouží jako domov. Částečná stěna mezi obývacím pokojem a jídelnou byla zbourána a na všech stěnách se objevila vodorovná prkna, která působí celistvě.

Po: Světlé a plážové

O’Brien proměnil obdélníkový prostor o rozměrech 10 × 28 stop, vymaloval ho novým nábytkem, polštáři a uměleckými díly v oblíbené modré barvě. „Mým cílem bylo, aby byl prostor hezký, klidný a přátelský k rodině,“ říká O’Brien. Obrátila se ke stohu 20 let starých stránek časopisů, které jí dala Karen, včetně jedné v modré a indigové barvě z vydání časopisu Better Homes & Gardens z roku 1992.

Karen se u tohoto stolu baví, ale každý den je to místo na hraní. Velký potisk oceánu je jako další okno, zatímco nové posuvné dveře do stodoly se otevírají do kuchyně a šetří místo.

Vize designéra

Karen si přála světlý, přímořský prostor. O’Brienova odpověď: malinové a indigové tóny na ostrých bílých stěnách. Propletené a světlé dřevo zkombinovala s mosazným a černým kováním, které působí ležérně.

O’Brienová si vybrala koženou pohovku Article, protože vlastní verzi s křeslem. „Stává se na ní nepořádek a vždy se krásně uklidí,“ říká O’Brienová, maminka dvou chlapců. Hledala také odolné textilie a povrchové úpravy, jako jsou pratelné povlaky na polštáře, sisalový koberec skrývající špínu a jídelní stůl ze zvětralého dřeva.

Stejný prostor, nový vzhled

Chytré rozmístění nábytku vymezuje vstup, obývací pokoj a jídelnu. Aktualizované osvětlení správné velikosti v mosazném provedení dodává funkčnost a teplo. O’Brien nakupoval nábytek a doplňky u stylových a cenově dostupných online zdrojů dekorací, včetně Joss & Main a Wayfair.

Řízení dopravy

Změna uspořádání nábytku vytvořila logické schéma pohybu po obývacím pokoji. Umístěním kožené pohovky před okno a umístěním nízkého křesla na okraj koberce O’Brien uvolnil prostor pro vstup. Liamova krabice s hračkami a knihami zůstala přístupná, ale nepřekážela, zastrčená pod mramorovým a ocelovým konferenčním stolkem. Nad pohovkou je na oknech nainstalován materiál 3M Thinsulate, který izoluje a dodává ochranu proti UV záření.

Přístupné zobrazení

Vestavěná police na knihy zvětšuje úložný a výstavní prostor pro hračky. Naproti pohovce nainstalovali dobrovolníci z organizace Rebuilding Together skříňky a police od společnosti Lowe’s. Mosazné kování a svícny (se stmívači pro filmové večery) dodávají lesk. O’Brien doplnil nový výstavní prostor Liamovými uměleckými díly a oblíbenými knihami.

Snadné zadávání

K vytvoření vchodu stačí lavička a zrcadlo. O’Brien zachoval nízký a průhledný nábytek, aby prostor působil celistvě. Černé nohy na lavici z lamelového dřeva korespondují s kovovým kováním stodolových dveří. Velké kulaté zrcadlo poskytuje ústřední bod užitečný pro úpravy na poslední chvíli. Tkaný koš pod lavicí ukládá boty a bojuje proti nepořádku. Polštáře a běhoun dodávají okamžitou energii.

Speciální poděkování

SPOLEČNÁ OBNOVA

Tato národní organizace sdružuje dobrovolníky a členy komunity, aby poskytla bezpečné a zdravé domovy lidem s nízkými příjmy. Zapojte se na webu rebuildingtogether.org.

DONOŘI PROJEKTU

Lowe’s, Článek, Sherwin-Williams, Framebridge, 3M, Joss & Main, Wayfair, Fabric.com, Danielle Oakey Interiors, Dekowe Pillows, Lindsay Letters, Shop PCB Home, Minted