Zdobení

Vytvořte držák časopisu Cross-Stitch Canvas

Křížkovým stehem vyšívaný plátěný závěs ušitý na rám z měděných trubek je praktickým místem pro uspořádání časopisů, novin, gramofonových desek nebo nezbytných dokumentů. Na vnitřní stranu plátna si tužkou nakreslete mřížku, která bude sloužit jako vodítko pro vyšívání vzoru, řemeslnickým nožem do ní udělejte dírky pro jehlu a pak prošijte křížky přízí.

Co potřebujete

 • Měděná trubka 1/2 „x10′
 • Řezák na trubky
 • 8-1/2″ 90° měděná kolena
 • Nástřiková barva: metalická zlatá
 • 36 1/2″ x 17 1/4″ kus plátna: přírodní
 • Šicí nit: přírodní
 • Řezací podložka
 • Remeslnický nůž
 • Hobelínová jehla
 • Příze s příměsí příze: oranžová

Krok 1: Řezání měděných trubek

Měděnou trubku uřízněte na následující délky:

 • 4-14″ dlouhé kusy
 • 2-17″ dlouhé kusy
 • 2-9″ dlouhé kusy

Krok 2: Natření trubek sprejem

Nastříkejte každý kus měděné trubky a každé 90° koleno kovově zlatou barvou ve spreji. Nechte zaschnout.

Krok 3: Olemování okrajů plátna

Jeden dlouhý okraj plátna přeložte o 1/4″ a pak ještě o 1/4″; přitiskněte. Sešijte přírodní nití těsně u ohnutého okraje. Opakujte na opačném dlouhém okraji.

Krok 4: Ušití rukávů z plátna

Jeden kratší okraj plátna přeložte o 1/4″ a pak ještě o 1/4″; přitiskněte. Přehněte pod další 2″ a přitiskněte. Sešijte těsně u ohnutého okraje, abyste vytvořili rukáv pro trubku. Opakujte na opačném krátkém okraji.

Konečný průvodce šitím

Krok 5: Vytvoření vzoru křížkovým stehem

Plátno položte na pracovní plochu lícem dolů. Přeložte plátno na polovinu tak, aby se okraje rukávů spojily, a přehyb přehněte; rozložte. Tužkou a pravítkem změřte a nakreslete na střed jedné poloviny látky obdélník 13 × 7″. Podél nakreslených čar udělejte každé 1″ malé značky. Spojte 1″ značky a vytvořte 1″ mřížku složenou z 91 čtverců (13×7). Podle tabulky vpravo označte křížkem každý odpovídající čtverec na látce.

Krok 6: Vyhloubení otvorů pro přízi

Položte mřížkovanou část plátna mřížkou nahoru na řezací podložku. Najděte středový čtverec na mřížce. Pomocí hrotu řemeslnického nože udělejte do látky malý otvor ve všech čtyřech rozích každého nakresleného X.

Krok 7: Vzor stehu

Držte plátno mřížkou nahoru a podle výše uvedeného schématu vyšívejte křížkovým stehem ze zadní strany pomocí gobelínové jehly a oranžové příze. Při první polovině křížkového stehu zatlačte jehlu dolů do látky (z mřížky/zadní strany na přední) a při druhé polovině křížkového stehu ji vraťte zpět nahoru z přední strany na zadní. Při vyšívání kontrolujte oka na přední straně. U prvního stehu zauzlujte ocásek na straně mřížky, ocásek z posledního stehu vpleťte pod předchozí stehy; konce stehů zastřihněte.

Krok 8: Protáhněte potrubí objímkami

Přední stranou dolů vložte do každého plátěného pouzdra měděnou trubku o délce 17″. Na každý konec připojte 90° koleno.

Krok 9: Připevnění bočních podpěr

Zvedněte plátno tak, aby přední strana směřovala ven, a podle výše uvedené fotografie vložte do každého otevřeného konce kolena měděnou trubku o délce 14″, abyste vytvořili čtyři boční podpěry rámu. Na každý konec připevněte 90° koleno.

Krok 10: Přidejte spodní podpěry

Do dvou bočních kolen vložte měděnou trubku o délce 9″ a vytvořte boční spodní podpěru. Opakujte na opačné straně.