Zdobení

Ozdobte skandinávským stylem ve 3 jednoduchých krocích

Neexistuje lepší příležitost inspirovat se skandinávským interiérovým designem. Přečtěte si, co je hygge a jak tento útulný způsob bydlení začlenit do svého domova.

Možná nevíte, co je to skandinávský styl, ale pravděpodobně jste se s ním setkali. Je to zapuštěná pohovka s plyšovými pletenými dekami; je to koberec z umělé kožešiny u krbu; je to velká hromada knih se šálkem čaje. Skandinávský styl zkrátka zahrnuje do vašeho života něco, čemu se říká hygge (vyslovuje se hue-gah).

Hygge není designový styl ani nic, co byste si mohli koupit – je to pocit útulnosti, který Dánové dovedli k dokonalosti. Někdo, kdo prožívá hygge, je přítomen v přítomnosti a může si užívat něco tak opulentního, jako je bohatý rozpuštěný čokoládový dort, nebo tak prostého, jako je pár chlupatých ponožek. Jde o to najít okouzlující okamžiky každého dne a všímat si jich, jak přicházejí. Jak si tento uklidňující způsob života razí cestu do Států, vzhlížíme k tradičnímu skandinávskému stylu, abychom dosáhli vrcholného potenciálu hygge v našich domovech. Podívejte se, jaké tři jednoduché věci můžete udělat hned teď, abyste dosáhli hygge u vás doma.

1. Nechte slunce svítit

Osvětlení vašeho domova může ovlivnit vaši náladu, proto se ujistěte, že je co nejlepší. Během dne byste se měli cítit plní energie a tlumené osvětlení tomu rozhodně nepomůže. Nezakrytá okna propouštějí světlo, které se odráží a zesiluje bílé stěny. Pokud se nechcete z důvodu ochrany soukromí zcela zbavit stínu, zvažte instalaci háčku na záclony na stěnu, abyste mohli shromáždit další látku od okna. Zrcadla také pomáhají odrážet přirozené světlo po velké místnosti, aniž by bylo nutné používat kabely nebo elektrické práce.

Večer se uklidněte tím, že pokoj rozzáříte tlumeným světlem stojací lampy. Svíčky vždy udržují příjemnou a útulnou atmosféru a navíc navozují intimní náladu.

2. Teplé s texturou

Hledejte přírodní prvky, které byste mohli do svého domova co nejvíce začlenit. Přírodní povrchy a organická vlákna převáží nad chladem, abyste získali nenucenou a příjemnou náladu. Přemýšlejte o kameni, světlém dřevě (borovice, javor a bělené nebo keramizované dřevo) a zvětralém betonu.

Vezměte tyto odvážné, někdy drsné materiály a zjemněte je jednoduchými akcenty. Vlna, bavlna, lněné textilie a kožešiny jsou skvělým způsobem, jak z obývacího pokoje vytvořit místo, které nebudete chtít opustit. Zachování neutrální barevné palety je pro skandinávský styl ideální.

3. Zjednodušení siluet

V přeplněné místnosti se nemůžete plně soustředit na přítomnost. Začněte u holých oken a najděte způsoby, jak zefektivnit vybavení. Další místa k sezení, která přeplňují místnost, lze snadno nahradit polštáři na podlaze – schovejte je do rohu a vytahujte je jen v případě potřeby. Udržujte linie nábytku čisté, jednoduché a v uspořádání, které přivítá hosty.

Věnujte čas také zjednodušení svých sbírek. Pokud vám nepřináší radost, je pravděpodobné, že se jí můžete zbavit. U akcentových kousků se zaměřte na přírodní a nadmístní a často je obměňujte podle ročního období. Zvažte misku žaludů jako podzimní středový prvek nebo na zimu zavěste zasněženou uměleckou krajinu. Budete je moci vystavovat déle a navíc pravděpodobně snadno splynou s vaším stávajícím dekorem.