Zdobení

9 nádherně snadných triků, díky nimž bude váš dům vonět jako Vánoce

Naplňte svůj domov nejlepšími vůněmi svátků.

Je to nejkrásnější období roku a živé vůně Vánoc patří k našim nejoblíbenějším rysům tohoto období. Sváteční vůně křupavé máty, čerstvě nařezaného evergreenu, skořicových tyčinek a čerstvě upečeného cukroví vám mohou přinést milé vzpomínky na minulé Vánoce, okamžitě podpořit vaši sváteční náladu nebo jednoduše naplnit váš domov útulnou atmosférou za chladných zimních večerů. Nečekejte až do 25. prosince a obklopte se svými oblíbenými sezónními vůněmi. Díky těmto devíti snadným projektům a nápadům bude váš domov vonět Vánocemi po celou zimu.

1. Vyzdobte haly čerstvou zelení.

2. Zapalte svíčku.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak provonět domov Vánocemi, je zapálit vonnou svíčku. Ať už dáváte přednost zemité vůni nebo vůni čerstvě upečených dobrot, na výběr je mnoho krásných zimních svíček. Zapalte jednu (nebo třeba několik!) a vytvořte útulnou atmosféru.

3. Smíchejte sezónní esenciální oleje.

Esenciální oleje jsou přirozeným způsobem, jak si domov provonět, a některé směsi se dokonale hodí na zimu. Smíchejte oleje, jako je myrha, cypřiš, sladké jalovcové bobule, skořicová kůra a štiplavý divoký pomeranč, které navodí sváteční pocity. Naplňte lahvičku s rozprašovačem destilovanou vodou a několika kapkami oblíbených olejů (18 USD, Target) a použijte ji jako pokojový sprej nebo přidejte zimní směs do difuzéru esenciálních olejů (28 USD, Target) a vytvořte si aromaterapii inspirovanou svátky.

4. Vytvořte kuličky pomandru.

Do pomerančů zapíchněte celé hřebíčky a vytvořte z nich pomlázky, které vydají lákavou sváteční vůni. Toto vánoční řemeslo je dostatečně snadné na to, abyste ho zvládli i s dětmi, a můžete se pustit do tak detailních návrhů, jak jen budete chtít. Zavěste kuličky pomandrů na vánoční stromeček jako ozdoby, zastrčte je mezi věnce na krb nebo jich několik shromážděte do aranžmá inspirovaného přírodou na sváteční stůl.

5. Upečte si sváteční pohoštění.

Kdo by odolal lákavé vůni čerstvě upečených dobrot? Než přijdou hosté, dejte do trouby sváteční koláč nebo připravte várku oblíbeného vánočního cukroví. Návštěvy budou u dveří vítat vůně sladkých dobrot, a co je ještě lepší, budete se moci později podělit o lahodný domácí dezert!

6. Zahřejte hrnec na vaření na dovolené.

K vytvoření vroucího zdroje vánočních vůní vám stačí hrnec s vodou a pár věcí ze spíže. Jednoduše přidejte své oblíbené sváteční ingredience (například plátky jablek, tyčinky skořice, vanilkový extrakt a hřebíček) do hrnce s vodou a vařte na mírném ohni, přičemž pravidelně přidávejte další vodu, jak se odpařuje. Toto potpourri lze připravit také v pomalém hrnci.

7. Vyrobte si věnec ze sušeného ovoce.

Dehydratujte grapefruity, pomeranče, citrony a limetky a použijte je na ovocný citrusový věnec. Sušené ovoce poprašte jemnými třpytkami, aby se třpytilo, a pak plátky připevněte na pěnovou formu věnce pomocí rovných špendlíků. Věnec připevněte nad krb, aby se místnost provoněla svěží citrusovou vůní.