Zdobení

12 slavnostních způsobů, jak u vás doma uvést podzimní dýňový dekor

S touto oblíbenou sklizní neuděláte chybu. Přečtěte si, jak zdobit dýně – skutečné i umělé – a získejte klasický podzimní vzhled.

Když si vzpomenete na své nejkrásnější vzpomínky na podzim, na prvním místě vašeho seznamu by se mohl ocitnout výlet na dýňové hřiště. A pokud jste fanoušky podzimu, pravděpodobně jste také nadšenci do dýní, ať už rádi sbíráte zářivě oranžové tykve, vychutnáváte sladké dýňové koblihy nebo zapalujete voňavé podzimní svíčky.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak do svého domova včlenit podzimní dýňovou výzdobu. Kromě nesčetných způsobů vyřezávání (nebo dokonce možností bez vyřezávání) existují i další způsoby, jak vyzdobit oblíbené plodiny sklizně. Vystavte dýně z hedvábného papíru jako středový prvek nebo přeměňte dýni na svěží a stylový květináč. Kromě právě utržených dýní zdokonalte svůj kutilský talent výrobou okouzlujících umělých dýní, které můžete vystavit po celém domě. Pár kousků zbylé látky lze v mžiku proměnit v roztomilé malé dýně. Nebo to můžete udělat jednoduše a jednoduše omotat hořkosladkou vinnou révu kolem bílých dýní, abyste získali nádech temperamentní barvy. Dávka dýňového šmrncu může být prospěšná pro verandu, jídelní stůl, krbovou římsu a další místa.

1. DIY venkovní dýňová výzdoba

Dejte si dvojitou dávku dýní a vyrobte si podzimní dekoraci na verandu se sezónními tykvemi. Jednoduše spojte dva koše naplněné dýněmi pomocí řemeslného drátu, připevněte naplavené dřevo nebo tyč, abyste vytvořili stonek, a připevněte strašidelný obličej z plsti. Dýně z DIY dýní doplňte maminkami a podzimním listím.

2. Zobrazení dýňové fráze

Milujeme tabule s křídou nebo písmeny pro zobrazení zábavných podzimních frází, ale co takhle použít místo nich dýně? Použijte světlé tykve, abyste lépe ukázali svůj oblíbený sezónní citát. Pak stačí použít samolepky s písmeny (9 dolarů, Amazon) a získáte snadný podzimní dýňový dekor, který se hodí do každé místnosti.

3. DIY kostkované dýně

Vyrobte si látkové dýně pro podzimní výzdobu, která vás bude těšit ještě dlouho po Halloweenu. Tyto černobílé flanelové dýně se snadno kombinují s tradičními podzimními barvami, jako je oranžová, žlutá a červená, a snadno přecházejí do zimní palety, když na zem dopadnou první sněhové vločky. K vytvoření měkkých kostkovaných dýní použijte časem obnošenou flanelovou košili, nebo se obraťte k lechtivé látce pro pruhovaný vzhled.

4. Dýně z chinoiserie

Získejte na dýních stejný zašlý vzhled jako na oblíbených vintage vázách a porcelánu. Pomocí modré a bílé barvy ve stylu křídy můžete své skutečné nebo umělé dýně zvýraznit starožitnými květinami. Tato podzimní dýňová výzdoba je ideální na verandu nebo nad krb a dobře se hodí k netradičním podzimním barevným schématům.

5. Papírové dýně

Dýně z voštinového papíru jsou známé již desítky let a dnešní verze lze vyrobit ručně nebo zakoupit hotové (13 USD, Walmart). Chcete-li dosáhnout náladového vzhledu, vyrobte si tyto baculaté umělé dýně v tlumených barvách, jako je vínová, šedá a dřevěné uhlí. Uspořádejte je na jídelním stole a zdůrazněte papírovými výřezy listů pro snadné podzimní středové dílo.

6. Zobrazení dýní v kuchyni

Pokud máte v kuchyni barový vozík nebo kávovou stanici, ozdobte ji podzimní dýňovou výzdobou. Vydejte se na místní dýňovou náplavku a nasbírejte si malé tykve nebo je skliďte na vlastní zahradě. Umístěte je do misek a na talíře, abyste do svého kuchařského prostoru vnesli podzimní barvy.

7. Dýně obalené v bobulích

Chcete-li si na podzim zjednodušit své kutilské úsilí, dodejte dýním lumina (nebo bílým falešným dýním) vizuální zajímavost tím, že je obalíte hořkou sladkostí. Můžete si vybrat pravou nebo si koupit umělou verzi (9 dolarů, Michaels). Pro vizuální zajímavost měňte velikost dýní.

8. Dýňový květináč

Jako základ tohoto rustikálního květináče použijte velkou dýni. Vydlabejte tykev podle vlastního výběru, naplňte ji podzimními květinami a přidejte vinnou révu pro ještě větší kouzlo. Pro déle trvající aranžmá vydlabejte umělou dýni, vyložte ji pytlem na odpadky a vyvrtejte otvory pro odvodnění.