Zdobení

Exotické barvy

V jídle, módě a dalších věcech snadno poznáme vlivy jiných kultur na náš život. Mnozí z nás se nechávají inspirovat svými cestami a chtějí si tyto zážitky přenést domů. Chcete-li vytvořit interiér inspirovaný světem, přeneste odstíny z fotografií nebo vzpomínek do barev, nábytku a doplňků. Nejlepší je začít s jasným, konkrétním příkladem, jako je thajský hedvábný šátek nebo pohlednicový obrázek klidné karibské zátoky, a pak vybrat malířské žetony nebo látky, které tyto odstíny kopírují. Máme nápady, jak vnést exotické barvy do každé místnosti vašeho domova, takže si vezměte cestovní pas a připravte se na cestování!

Exotické barvy obývacího pokoje

Obývací pokoje mohou působit trochu dusně. Dodejte tomu svému uvolněnou atmosféru díky světovému barevnému ladění. Chcete-li dosáhnout skutečného světového stylu, začněte kombinací různých vzorů, potisků a odstínů. V tomto prostoru doplňuje pestrobarevný otoman kožené sedací soupravy. Jedinečné doplňky – jako například vlastní stěna s galerií a grafické polštáře – dodávají prostoru časem prověřený charakter. Ať už jsou styly a akcenty v této místnosti jakkoli nesourodé, vzdávají hold všem koutům světa.

Exotické barvy ložnic

Chcete-li se ve své ložnici cítit uvolněně, vypůjčte si odstíny romantické dovolené. Tato moderní ložnice inspirovaná toskánským stylem připomíná malebný penzion v Itálii. Tmavá dřevěná podlaha a odhalené trámy jsou v ostrém kontrastu s teplým bílým ložním prádlem a bleděmodrými akcenty. Římské stínidlo na oknech dodává tomuto prostoru evropskou eleganci.

Exotické barvy jídelen

Pokud chcete vytvořit světlou a moderní jídelnu, zvolte výrazné barvy v kombinaci s elegantními akcenty inspirovanými asijskou kuchyní. Tato jídelna čerpá inspiraci z chinoiserie – designového stylu, který napodobuje čínské obrazy a techniky. Bílé židle chinoiserie ve spojení s tkaným bambusovým závěsným světlem vzdávají hold asijskému stylu. Modrošedá a zelená barva dodávají prostoru elegantní, moderní styl.

Další způsoby zdobení pomocí chinoiserie

Exotické barvy kuchyně

Černobílá nemusí být nudná. Tato úžasná kuchyně v sobě plynule spojuje klasické znaky marockého stylu a zároveň se drží dvoubarevného schématu. Prostor dotvářejí akcenty z tepaného železa, úžasné oblouky a spousta světla.

Exotické barvy koupelen

Koupací zvyky a lázně jsou v mnoha kulturách velmi důležité. Chcete-li vykouzlit svěží, exotický prostor, inspirujte se barvami Středomoří. Červené, modré a šedé obklady – ve spojení s hnědou damaškovou stěnou – nechají vyniknout nádherné vaně. Prostor dotvářejí další středomořské detaily, jako je podlaha z texturovaných dlaždic a příjemný oblouk.

Exotické barvy vstupních prostor

Zachyťte vzhled oblíbeného místa ve své vstupní hale. Bude vám připomínat, jakmile vstoupíte do dveří. Můžete se také podívat na tóny ve zbytku vašeho domova a v prostorách přiléhajících ke vstupní hale a vyzvednout barvy z těchto prostor. Je váš obývací pokoj plný výrazných dřevěných prvků? Vyzdvihněte ho ve vstupní hale a exotickou atmosféru podtrhněte použitím doplňků, které na něj navazují, jako jsou látky a nábytek inspirované Afrikou.

Exotická barevná schémata

Rozhodněte se, jak se do toho chcete ponořit, a začněte s našimi výběry exotických barev, které vám pomohou vytvořit váš vzhled. Palety navrhl Khristian A. Howell.

Poznámka: Skutečné barvy mohou vypadat jinak než na obrazovce. Vždy se podívejte na barevné čipy.