Zdobení

DIY projekty a cenově dostupné nálezy přinesou styl statku do domova z 80 let

Tato bloggerka ze Severní Karolíny svůj dům z 80. let minulého století útulně předělala pomocí nálezů z blešího trhu a realizovatelných dřevařských projektů.

Jessica Russellová z blogu Itty Bitty Farmhouse říká, že každý domov má potenciál získat atmosféru statku. Tajemství: dobrá kostra, nebojácný přístup k aktualizacím a snadno dostupné materiály a nástroje.

Dům o rozloze 1 600 metrů čtverečních nedaleko města Hickory v Severní Karolíně s bohatými dřevěnými tóny, včetně kuchyňské desky z řeznických bloků, a velkorysou přední verandou byl ideálním místem pro Jessičiny kutilské úpravy. Aby se zbavila části estetiky 80. let, odstranila tapety, obnovila tmavé dřevěné skříňky, pokryla zastaralou podlahu luxusní vinylovou dlažbou a bíle nastříkala skalní stěnu. Špalety, otevřené police, zachráněné architektonické prvky a bílý nábytek přispívají k útulné struktuře a světlému dojmu z jejího domova, ve kterém žije už tři roky.

Jessica se zamilovala do přední verandy tohoto domu postaveného v roce 1987. Aby mu dodala patinu – a představila styl, který se vyvinul uvnitř , vyzdobila ho nálezy z blešího trhu a starožitnostmi, včetně autentického oboustranného nápisu a kbelíku na zmrzlinu, který jí připomíná letní večery s prarodiči. „Veranda skutečně přináší pozdrav ‚vítejte na farmě‘,“ říká.

Aby vytvořila estetiku statku v celém domě, a dokonce i mimo ložnici, vrství Jessica dřevěné tóny a bílé barvy a přidává drobné a vintage kousky, které působí útulně.

„Mám ráda bílou a dřevěné tóny, protože mám pocit, že vždy působí čistě, ale můžete je zútulnit nebo odlehčit,“ říká. Aby dodala interiéru hloubku, vnáší do něj Jessica texturu prostřednictvím neutrálních látek a koberců, přičemž barevné akcenty přináší sezónní dekorace a rostliny.

Jessica už od dětství nakupuje na bleších trzích a ve výprodejích a jako teenager začala pracovat na domácích projektech. Jako nadšená truhlářka vyrobila posuvné dveře ve stylu stodoly, police a desky do prádelny.

Našla jsem úžasné robustní kusy nábytku spolu s opravdu vintage kousky, které přinášejí ten správný pocit domova.

Místnosti dotváří pomocí barev, výrazného osvětlení, rodinných předmětů a dalších prvků, aby vytvořila domov, který je osobní, útulný a skutečně jedinečný. „Našla jsem úžasné robustní kusy nábytku spolu s opravdu vintage kousky, které přinášejí pocit domácího prostředí,“ říká.

Bílá paleta umožňuje snadnou sezónní aktualizaci pomocí textilií, rostlin a dalších nálezů. Jessica zdobí seprané koberce pro jejich patinu. Tuto verzi našla v Boutique Rugs. Na krbovou římsu navrstvila stará okna se zelenými skleněnými lahvemi, aby kontrastovala s kamennou stěnou. Polštář s číslem 3 má pro Jessicu sentimentální hodnotu – bylo to číslo na několika jejích sportovních dresech.

Kamenná stěna v obývacím pokoji byla od prvního dne trnem v oku. Jessica použila stříkací pistoli Wagner (159 dolarů, The Home Depot) a natřela kamennou stěnu bílou barvou pro exteriér. Trvalo jí tři roky, než sebrala odvahu pustit se do tohoto projektu, a výsledek se jí líbí. „Nikdy se nebojte toho, co by se mohlo stát. Řiďte se svým pocitem – alespoň to zkuste,“ říká.

Osvětlení v jídelně bylo Jessičiným prvním projektem v tomto domě. Původní svítidlo vyměnila za žebříkovou konzolu s mosazným lustrem. „Věděla jsem, že s tím dokážu vymyslet něco kreativního,“ říká. Měsíce hledala dokonalý farmářský stůl. Sebrané židle a další vintage nálezy dodávají zajímavost.

Pouhé tři kusy dřeva a hmoždinky vytvoří stojan na talíře, který je rychlým uměleckým nápadem. Pozadí tvoří obtisky na zeď (představují recept na maminčin dort).

Odstranění horních skříněk opticky otevřelo malou kuchyň. Jessica natřela spodní skříňky křídovou barvou (na dvířka a zásuvky použila postřikovač a na skříňky štětec) a poté barvu zafixovala voskem. Přímo na původní keramickou dlažbu nainstalovala luxusní vinylovou dlažbu. Doporučuje vyhledat návod, jak na to, než se o tento středně náročný projekt pokusíte. Otevřené police poskytují snadný přístup ke každodenním potřebám a prostor pro vystavení.