Zdobení

Zdobení se starými okny

Projekty starých oken (s původními skly nebo bez nich) okamžitě zvýší architektonickou zajímavost běžných i formálních místností a venkovních obytných a zahradních prostor. Ať už jsou starožitná okna vystavena ve stavu, v jakém byla nalezena, znovu použita nebo renovována, jsou to podivuhodné historické předměty, které nabízejí nesčetné možnosti výzdoby. Potenciální umělecká díla ze starých okenních rámů hledejte ve své garáži, na obrubnících v den svozu odpadu a v realitních výprodejích, sběrných dvorech a rekultivačních centrech. Shromážděte stará okna, která se zdají být zdravá nebo která lze opravit pomocí jednoho nebo dvou hřebíků, a připravte se na zdobení.

Získejte další nápady na využití nálezů z blešího trhu.

Další radost

Někdy ani nemusíte nic dělat, abyste předvedli pěkná, klasická okna. Zde byla původní stěna ponechána na místě, aby stará okna mohla prosvítat do nové přístavby. Olovnaté sklo dodává venkovsky elegantnímu pokoji další prvek krásy. Použijte toto staré okenní umění jako inspiraci pro další řemeslné práce se starými okny. Následujte trend a přeměňte starožitný dekorativní kus na konferenční stolek ze starých oken. Nebo najděte několik vysokých starých oken a pomocí pantů je spojte dohromady, čímž se skupina promění v rozdělovač místností ze starých oken.

Prohlédněte si způsoby použití vitráží ve vaší domácnosti.

Zrcadlo se starožitným oknem

Nezapomeňte, že skla z oken lze odstranit. V tomto projektu starého okenního rámu byla skla vyměněna tak, aby vzniklo starožitné okenní zrcadlo. Pořiďte si zrcadlo se starožitnou povrchovou úpravou nebo si udělejte DIY rtuťové sklo pro dosažení starého vzhledu. Tento nápad s okenním rámem je jen jedním z mnoha, které zahrnují výměnu skla. Přidejte křídové tabule místo skleněných tabulí pro twist na tento klasický nápad dekor, nebo umístěte korkovou desku do prostorů pro vaše kancelářské připomínky.

Získejte vzhled rtuťového skla za méně peněz!

Umění starých oken

Krásu vitráží můžete mít i bez instalace barevných okenních tabulí. Když najdete vitráž, zavěste ji nad slunné okno ve svém domě, jako je to zde, a nechte světlo proudit skrz a zabarvit vaši kuchyni – vytvoříte tak vlastní umění starých oken. Dalším oblíbeným místem pro vitrážový vzhled je okolí skel vchodových dveří nebo malých oken v koupelně.

Práce s rámem

Staré okenní rámy mohou být nejen hezké, ale mohou také sloužit svému účelu! Vezměte starý okenní rám a postavte kolem něj rustikální regál! Tento projekt okenního rámu by se krásně hodil na toaletní potřeby v koupelně nebo na památeční předměty v obývacím pokoji. Police vypadá skvěle v tomto zahradním přístřešku a využijete v ní starý okenní rám.

Nevíte si rady s nápady na zahradní přístřešek? Podívejte se na 12 plánů kůlen.

Kreativní způsoby výzdoby starých oken

Vyčistěte staré okenní rámy od nečistot, zajistěte a vyčistěte skleněné tabule a vystavte je v celé jejich zašlé kráse. Tento nápad na výrobu starých dřevěných oken opřete o stěnu za stolem nebo na krbové římse jako bezstarostné pozadí pro sbírky podobných veteránů. Nebo připevněte větší okenní rámy či dveře ve francouzském stylu na stěnu ložnice a vytvořte tak ošuntělé čelo postele.

Projekty venkovních okenních rámů

Stará okna mají okouzlující lehké a světlo odrážející tvary, které vyniknou na trvalkových záhonech a v bujně osázené krajině. Pro snadný projekt starých oken opřete jedno nebo dvě okna o plot nebo zavěste výraznou skříňku, jako je tato, abyste naznačili stěnu soukromí na terase. Přehodnoťte jejich účel a použijte je k vytvoření poutavých zahradních struktur. Nahraďte sklo kuřecím drátem a použijte je jako oporu pro popínavé rostliny a zeleninu nebo jako oporu pro malé drátěné květináče s jednoletými květinami nebo bylinkami pro projekt živého starého okenního rámu.

Rámy oken jako dekorace

Použijte velká okna s dělenými skly nebo malá okna k zarámování předmětů, jako jsou rodinné fotografie, staré látky, botanické výtisky a sušené květiny. Okno můžete také zavěsit na stěnu a do dělení pak umístit hezké nádobí, vintage nástěnné kapsy nebo drobné zarámované obrázky a vytvořit tak symetrickou nástěnnou výstavu. Nebo ponechte skla na místě, abyste ochránili cenné fotografie či tisky, nebo jako pozadí pro šablonování či malování citátů a motivů. Přemýšlejte o každém starém okně jako o prázdném plátně, které čeká na váš osobní dotek, a vymyslíte desítky způsobů, jak mít staré okenní dekorace.

Vytvořte si vlastní botanické tisky.