Zdobení

Ozdobte barvou Pantone roku 2018

Připravte se na Ultra Violet, křiklavě fialovou barvu, kterou společnost Pantone vybrala jako barvu roku 2018. Pomocí těchto nápadů oživíte tuto módní barvu ve svém domově.

Společnost Pantone vyhlásila barvu roku 2018 a není to barva pro ty, kteří se bojí výrazných barev. Fialový odstín 18-3838 Ultra Violet na bázi modré evokuje hudební ikony, jako jsou Prince a Jimi Hendrix, což je příhodné, protože fialová je často spojována s kreativitou a představivostí. Podle společnosti Pantone je fialová barva spojována s uvědomělostí a nekonformitou. Barva Ultra Violet má také připomínat vesmír svou sytou směsí červené a modré.

Nevíte, kde začít s takovým odstínem? Ultra fialová si může najít místo ve vašem domácím interiéru prostřednictvím koberců, tapet a eklektických doplňků. Zde je několik nápadů, jak začít.

Neutrální kuchyňská linka je barevně oživena kobercem na podlaze a výraznými fialovými stoličkami na ostrůvku. Tento nečekaný barevný nádech dodává prostoru zajímavost a přispívá k eklektické atmosféře. Stávající stoličky proměňte pomocí lesklé barvy ve spreji Ultra Violet.

Široké spektrum

Tento design ložnice spojuje různé tóny a odstíny fialové barvy, které působí energicky, ale zároveň příjemně. Květinové čelo postele se váže k různým fialovým odstínům, které se objevují ve zbytku barevného povlečení. Stěny pokrývá tlumená fialová barva na bázi modré, která vytváří měkké a uklidňující pozadí.

Hroznové víno

Něco elegantního se chystá. Sytý modrofialový koberec v této elegantní vstupní hale působí jako podklad pro světlé stěny a podlahu. Přidání velkého barevného nádechu do vchodu udělá příjemný dojem na každého, kdo projde dveřmi.

Inspirujte se dalšími výraznými koberci.

Kontrastní barva

Místo malování stěn barvou Ultra Violet ji zkuste použít jako akcentní barvu na podlahové lišty a obložení. V tomto prostoru jsou použity dva jasné odstíny (oranžová a fialová) pro kontrastní boho barevné schéma, ale fialové obložení může dobře fungovat i v prostorách s neutrálními stěnami a dekorem. Spojení barevného obložení se světle šedými nebo bílými stěnami umožňuje, aby barva akcentu zazářila, aniž by prostor zahltila.

Přírodní odstíny

Využijte barvu roku 2018 jako záminku k tomu, abyste si domů přinesli zářivě fialové květiny. V tomto zcela bílém prostoru dodají sytě fialové hortenzie prostoru dokonalou barvu a přirozenou strukturu. Kosatce a orchideje jsou také skvělou volbou pro vnesení ultrafialové do interiéru.

Popping Purple

Tento barevný obývací pokoj oživují fialové polštáře, koberec a stěna s akcenty z washi pásky. Různé vzory polštářů na pohovce dodávají pokoji zábavný, ale ucelený vzhled. Chcete-li zabránit tomu, aby byl prostor přesycen ultrafialovou barvou, doplňte královský tón světlým nábytkem a neutrálními akcenty.

Malé příslušenství

Vneste do svého domova několik ultrafialových akcentů, aniž byste to přehnali. Tyto fialové skleněné láhve dodají krbu vintage šarm a barvu, aniž by ho zahltily. Fialové lampy, přehozy a vázy jsou dalšími doplňky, které lze použít k vnesení nové barvy do prostoru.

Skrytá barva

Líbí se vám letošní Pantone Barva roku, ale nechcete kompletně předělávat interiér? Použijte barvu Ultra Violet jako barevné překvapení za zavřenými dveřmi. Tyto fialové koše stylově udržují pořádek pod koupelnovou toaletou. Použijte barevné úložné boxy a koše ve skříních a šatnách, aby bylo ukládání trochu zábavnější.

Tlusté stěny

Plně využijte Barvu roku 2018 a vymalujte si stěny v tomto elektrickém odstínu. Malé prostory tuto barvu dobře snášejí. Prádelně nebo kanceláři by mohla prospět energizující a náladu zlepšující barevná změna a fialová by mohla být letošní volbou.

Fialový vzor

Najděte vzory s modrofialovými odstíny, které doplní stávající styl vašeho domova. Například tato bílo-fialová tapeta s toilem se dobře hodí do tradičních nebo vintage domovů a zároveň obsahuje módní ultrafialovou barvu. Geometrické vzory se hodí k moderním a současným stylům, pruhy doplní preppy dekor a květinové vzory dodají ženský design domácnosti.

Podívejte se na další inspiraci vzorovanými tapetami.