Zdobení

Jak se zdobí barvami roku 2021 Pantone

Šedá Ultimate Gray a Illuminating tvoří krásnou barevnou kombinaci pro obývací pokoje, kuchyně, exteriéry a další. Přečtěte si, jak tyto trendové barvy začlenit do svého domova.

Společnost Pantone tento týden oznámila dva různé odstíny barvy roku 2021: a Illuminating. Spojení jemné, živé neutrální barvy se slunečnou žlutou má představovat sílu a pozitivitu a nabídnout poselství naděje na konci dlouhého a náročného roku. Tyto dvě barvy se navzájem krásně vyvažují a můžete očekávat, že se tato kombinace v novém roce objeví v celém módním, kosmetickém a interiérovém průmyslu. Chcete-li tuto dvojici zakomponovat do svého domova, vyzkoušejte některý z těchto nápadů na výzdobu interiéru i exteriéru barvami roku 2021 podle Pantone.

1. Přidání barvy pomocí malých aktualizací

Barevné trendy přicházejí a odcházejí, takže jedním z nejlepších způsobů, jak je začlenit, jsou doplňky, které můžete snadno a levně vyměnit. Polštáře, koberce, deky, nástěnné obrazy a další doplňky nabízejí jednoduchý způsob, jak vyzkoušet barvy roku podle Pantone, aniž byste museli hned kupovat nový nábytek nebo malovat stěny. Začněte v malém s několika barevnými novinkami a vyzkoušejte, jak se odstíny projeví ve vašem prostoru. Pokud se vám tento vzhled bude líbit i po nějaké době, zvažte výraznější dávku šedé nebo žluté.

2. Použití šedé a žluté barvy v kuchyni

Šedá Ultimate je nadčasová neutrální barva, která je vynikající volbou pro kuchyňské skříňky. Tato univerzální barva se snadno kombinuje s celou řadou dalších odstínů, takže ji snadno změníte, pokud se váš vkus časem změní. Chcete-li do barevného schématu kuchyně začlenit barvu Illuminating, natáhněte židle nebo barové židle ve slunečném odstínu nebo rozložte běhoun s jasně žlutým vzorem.

3. Vrstvěte se do příjemných tkanin

Vyberte si textilie v šedých a žlutých tónech, které dodají místnostem další vrstvu pohodlí. Teplé tóny dodávají příjemný pocit, který je obzvláště útulný v ložnicích a obytných prostorech. Na konec postele přehoďte prošívaný přehoz (24 dolarů, Macy’s), pohovku obložte plyšovými polštáři nebo oblékněte okna do šedožlutých závěsů (53 dolarů, Wayfair). Tyto univerzální odstíny se dobře hodí k většině neutrálních barevných schémat i k barvám, jako je modrá a zelená.

4. Vyzkoušejte šedou a žlutou barvu v koupelně

Použijte barvy roku podle Pantone a dodejte své koupelně moderní vzhled. Šedá Ultimate Gray vypadá nádherně jako barva nátěru koupelny, na backsplash nebo jako podlahová dlažba. Přidejte žlutou barvu prostřednictvím koberečků, ručníků a doplňků na pracovní desce. Pro větší kontrast zvolte o několik odstínů tmavší šedou barvu, aby žluté akcenty opravdu vynikly.

5. Natřete své vchodové dveře na žluto

Natřete vchodové dveře zářivou, veselou žlutou barvou, která vás přivítá už z ulice. Tato barva obzvlášť dobře vynikne na pozadí exteriérů s šedou obezdívkou nebo střešní krytinou. Pro zvýraznění kontrastu obkreslete dveře bílým lemováním.

6. Vyzdobte si ložnici

Šedá je ve své podstatě uklidňující barva, která je relaxačním doplňkem ložnic. Použijte tuto jemnou neutrální barvu na velké plochy, jako jsou stěny nebo ložní prádlo, a vytvořte tak uklidňující kulisu. Pak do ní přimíchejte žlutý vzorovaný koberec (130 dolarů, Wayfair) nebo hořčicovou přikrývku (22 dolarů, Target), které vám pomohou ráno se probudit. Kovové nebo zrcadlové akcenty představují variaci na šedou, která dodává barevnému schématu ložnice lesk a rozměr.

7. Vybavte svůj venkovní prostor

Přeneste barvy Pantone 2021 ven a vytvořte si příjemnou terasu, verandu nebo palubu. Vytvořte neutrální základ s šedým terasovým nábytkem a poté jej doplňte žlutými polštáři a dalšími světlými akcenty. Například zářivě žluté zahradní stoličky (163 USD, The Home Depot) mohou sloužit jako postranní stolky nebo poskytnout další možnosti k sezení. Umístěte pod nohy šedý venkovní koberec (70 USD, Target), aby se uspořádání cítilo útulněji.

8. Doplňky ve žluté barvě

Žluté doplňky dodají neutrální kuchyni osobitost. Začněte šedou barvou na skříňkách, stěnách, pracovní desce nebo obkladech a pak žlutou doplňte v menším množství. Tyto barevné akcenty mohou být tak jednoduché jako žluté nádobí vystavené na otevřených policích, mísa s citrony na lince nebo dotek žluté na vzorovaném římském stínítku.