Zdobení

Ozdobte rostlinami

Tento dům v Houstonu se nadšeně hlásí k přírodě. Výstavy botanických rostlin, motýlů a dalších přírodních krás evokují šťastnou procházku zahradou.

Dekoratérka Becki Griffinová má nepříliš skrytý talent – vytváří přírodní viněty stejně krásné a vrstvené jako svatební dort. Její osobitá aranžmá jsou k vidění v domě v Houstonu, který sdílí se svým manželem Markem a jejich dospívajícími dvojčaty. Její vlastní pobřežní malby („Nevím, co dělám, ale nebojím se to zkusit!“) sdílejí pokoj s vintage botanikou. „Miska s říčními kameny nebo skleněná krabička s peřím je pro mě umění,“ říká Becki. „Můj styl je ovlivněn přírodou a já jsem srdcem mrchožrout.“

Kolekce jsou velkou součástí jejího osobního stylu, který popisuje jako „lehký, volný, pohodlný a ležérní“. Bílé obložení z korálkových desek vytváří v obývacím pokoji vzdušné chalupářské pozadí, zatímco nad ním působí neutrálně světle zelené stěny z mořské pěny. Pohodlný čalouněný nábytek je potažen bílým slipem. „Nábytek a barvy barev udávají tón, osobní viněty vás pak vtáhnou o něco blíž a vyprávějí příběh naší rodiny,“ říká Becki. „Je to typický stavitelský dům, ale uvnitř není nic jako ze sušenek.“

Stará oprýskaná kuchyňská skříňka najde nový život v obývacím pokoji. Poklady nashromážděné z rodinných dovolených, jako je mořské sklo, se mísí s historickými lahvemi a průvodci po světě a vytvářejí vizuálně zajímavou vinětu.

Becki Griffinová, dekoratérka a stylistka, jejíž oblíbeným místem je pláž, je ve svém obývacím pokoji, kde konferenční stolek zdobí košík s mušlemi z pláže a u stěny stojí tiskařský podnos s dalšími mušlemi, ve svém živlu. Becki ráda hledá na bleších trzích jedinečné vintage kousky, jako je velká skleněná láhev na postranním stolku.

Na obou pohovkách v obývacím pokoji není ani jeden polštář. Jejich různorodost barev a vzorů hraje do karet obyčejným bílým potahům (které skrývají „květinový potisk, který je krásný pod sbírkou roztleskávaček a špíny“). Lisované botanické rostliny lemující zrcadlo vnášejí do interiéru zahradní svěžest.

Levné bílé potahy na židlích IKEA a stůl z garážového výprodeje natřený na bílo pokračují v chalupářském vzhledu jídelny. Vozík z nerezové oceli, pruhovaný koberec a čisté linie židlí vnášejí do místnosti moderní prvky, které ji chrání před přeslazeností. Restaurační přípravný stůl z nerezové oceli za 10 dolarů má ideální výšku a velikost příborníku.

Stránky s motýly a měsíci z knihy za 1 dolar visí společně jako koláž velikosti plakátu.

V ložnici, kde na stěnách vedle malířských palet a potřeb visí obrazy, se krásně vyjímají nesourodé vzory ve vodních odstínech. Staré zrcadlo umístěné před historickou okenicí vyvažuje jediné okno v ložnici.